Kolory i akcesoria do budowania modeli zapewniają mistrzowską dbałość o szczegóły

Kolory i akcesoria do budowania modeli zapewniają mistrzowską dbałość o szczegóły

Jeśli szukasz pierwszej klasy Kolory i akcesoria do modelarstwa trafiłeś we właściwe miejsce. Precyzyjny zestaw modelarski ożywa tylko dzięki odpowiednim kolorom, dobrym narzędziom i odpowiedniemu klejowi. Nieważne, czy chcesz podkreślić delikatne detale, czy uzyskać nieskazitelną powierzchnię – dzięki naszej przemyślanej ofercie możesz przenieść swoje hobby na wyższy poziom.

Sortuj według:
Sortuj według:
żelazo, metaliczny Aqua Color 18 mlżelazo, metaliczny Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361919090 Metaliczny akryl Aqua Color „Steel” - 18ml
Cena regularna€3,79
€210,56 /l
Antracytowy, matowy Aqua Color 18 mlAntracytowy, matowy Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361099090 Matowy „Antracytowy szary” (RAL 7021) Aqua Color - 18 ml
Cena regularna€3,79
€210,56 /l
aluminium, metaliczny Aqua Color 18 mlaluminium, metaliczny Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361999090 Metaliczny akryl Aqua Color „Aluminium” - 18ml
Cena regularna€3,79
€210,56 /l
czarny, półmatowy RAL 9005 Aqua Color 18 mlczarny, półmatowy RAL 9005 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 363029090 Jedwab „Czarny” (RAL 9005) Akryl Aqua Color - 18ml
Cena regularna€3,79
€210,56 /l
Painta Standard, 6 rozmiarów 00-4, opakowanie blistrowe
Art. Nr 296219090 Pędzle Revell „Painta Standard” - 6 szt. (blister)
Cena regularna€7,19
srebrny, metaliczny Aqua Color 18 mlsrebrny, metaliczny Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361909090 Akryl metaliczny „Silver” w kolorze Aqua - 18ml
Cena regularna€3,79
€210,56 /l
biały, półmatowy RAL 9010 Aqua Color 18 mlbiały, półmatowy RAL 9010 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 363019090 Jedwab „Biały” (RAL 9010) Akryl Aqua Color - 18ml
Cena regularna€3,79
€210,56 /kg
biały, matowy RAL 9001 Aqua Color 18 mlbiały, matowy RAL 9001 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361059090 Matowy „biały” (RAL 9001) Akryl Aqua Color - 18ml
Cena regularna€3,79
€210,56 /l
Ognista czerwień, półmat Aqua Color 18 mlOgnista czerwień, półmat Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 363309090 Jedwab „Ognista czerwień” (RAL 3000) Akryl Aqua Color 18ml
Cena regularna€3,79
€210,56 /l
antracyt matowy RAL 7021 puszka 14 mlMatowy „Antracytowy szary” (RAL 7021) Kolor e-mail 14 ml
0 0
Art. Nr 321099090 Matowy „Antracytowy szary” (RAL 7021) Kolor e-mail 14 ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
Jasnoszary, półmatowy Aqua Color 18 mlJasnoszary, półmatowy Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 363719090 Jedwab „Jasnoszary” (RAL 7035) Akryl Aqua Color 18ml
Cena regularna€3,79
€210,56 /l
żelazo, metaliczne puszka 14 mlżelazo, metaliczne puszka 14 ml
0 0
Art. Nr 321919090 Metaliczna emalia „Steel” Color Emalia - 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
Jasnoszary, matowy Aqua Color 18 mlJasnoszary, matowy Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361769090 Matowy akryl Aqua Color „USAF Light Grey” - 18ml
Cena regularna€3,79
€210,56 /l
srebrna, metaliczna puszka 14 mlsrebrna, metaliczna puszka 14 ml
0 0
Art. Nr 321909090 Metaliczna emalia „Srebrna” emalia kolorowa - 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
aluminiowa, metaliczna puszka 14 mlaluminiowa, metaliczna puszka 14 ml
0 0
Art. Nr 321999090 Metaliczna emalia „Aluminium” w kolorze emalii - 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
czarny, matowy RAL 9011 Aqua Color 18 mlczarny, matowy RAL 9011 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361089090 Matowy „Czarny” (RAL 9011) Akryl Aqua Color - 18ml
Cena regularna€3,79
€210,56 /l
Contacta Clear, 20 gContacta Clear, 20 g
0 0
Art. Nr 396099090 Revell Klej „Contacta Clear” do przezroczystych części - 20g
Cena regularna€5,49
€274,50 /kg
czarny, półmat RAL 9005 puszka 14 mlczarny, półmat RAL 9005 puszka 14 ml
0 0
Art. Nr 323029090 Jedwabna emalia „Czarna” (RAL 9005) Email Color - 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
szary, matowy RAL 7000 Aqua Color 18 mlszary, matowy RAL 7000 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361579090 Matowy „Szary” (RAL 7000) Akryl Aqua Color - 18ml
Cena regularna€3,79
€210,56 /l
żółty, matowy RAL 1017 Aqua Color 18 mlżółty, matowy RAL 1017 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361159090 Matowy „Żółty” (RAL 1017) Akryl Aqua Color - 18ml
Cena regularna€3,79
€210,56 /l
rdzawy, matowy Aqua Color 18 mlrdzawy, matowy Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361839090 Matowy akryl Aqua Color „Rust” - 18ml
Cena regularna€3,79
€210,56 /l
biały, błyszczący RAL 9010 Aqua Color 18 mlbiały, błyszczący RAL 9010 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361049090 Połysk „Biały” (RAL 9010) Akryl Aqua Color - 18ml
Cena regularna€3,79
€210,56 /l
czarny, błyszczący RAL 9005 Aqua Color 18 mlczarny, błyszczący RAL 9005 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361079090 Połysk „Czarny” (RAL 9005) Akryl Aqua Color - 18ml
Cena regularna€3,79
€210,56 /l
Zestaw 3 pęsetZestaw pęset Revell (1x prosta/zakrzywiona/samozamykająca)
0 0
Art. Nr 390639090 Zestaw pęset Revell (1x prosta/zakrzywiona/samozamykająca)
Cena regularna€7,19
karminowa czerwień matowa RAL 3002 Aqua Color 18 mlkarminowa czerwień matowa RAL 3002 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361369090 Matowy „Carmin Red” (RAL 3002) Aqua Color - 18ml
Cena regularna€3,79
€210,56 /l

Idealny wybór koloru dla Twojego modelu: emalia czy akryl?

Wybór odpowiedniego zestawu kolorystycznego to pierwszy ważny krok w kierunku stworzenia efektownego modelu. W zależności od preferowanych technik i wykończenia, dostępne są różne rodzaje kolorów. W naszej ofercie znajdziesz dokładnie dopasowane kolory, które zostały opracowane specjalnie do modeli plastikowych.

Kolory emalii (Enamel): Wysokie krycie i klasyczne wykończenie

Kolory emalii to sprawdzony klasyk w modelarstwie plastikowym. Charakteryzują się wyjątkowo dużym kryciem i doskonałą przyczepnością do powierzchni plastikowych. Ponieważ schną wolniej niż farby akrylowe, dają wystarczająco dużo czasu na uzyskanie płynnych przejść kolorów, skomplikowanych technik starzenia i czystych pociągnięć pędzla bez widocznych pociągnięć pędzla. Na początek dostępne są takie skoordynowane kombinacje Podstawowy zestaw kolorów dzięki któremu od razu masz pod ręką solidny, podstawowy sprzęt do najważniejszych kolorów.

Farby akrylowe: Szybkoschnące, o słabym zapachu i łatwe w obróbce

Wodne farby akrylowe stały się w ostatnich latach absolutnym hitem. Wysychają szczególnie szybko, nie mają zapachu i można je łatwo obrabiać wodą lub specjalnym rozcieńczalnikiem. Pędzle są łatwe do czyszczenia po malowaniu. Farby akrylowe idealnie nadają się do malowania drobnych detali i można je idealnie nakładać warstwami, nie rozpuszczając znajdującej się pod nimi warstwy farby.

Drobna konstrukcja powierzchni dzięki profesjonalnej technologii aerografu

Jeśli chcesz uzyskać równomierne nałożenie farby bez śladów pędzla, nie ma mowy o obejściu pistoletu natryskowego. The Aerograf-Technologia umożliwia nakładanie cienkich warstw, dzięki którym zostają całkowicie zachowane nawet najmniejsze detale i ryciny Twojego modelu. Można także precyzyjnie zastosować realistyczne cieniowanie, wzory kamuflażu czy efekty atmosferyczne.

Dla idealnego rozpoczęcia technologii druku wtryskowego polecamy gotowe Kompletne zestawy aerografów. Zawierają one skoordynowane komponenty, takie jak pistolet natryskowy, wąż pneumatyczny i źródło ciśnienia, dzięki czemu można od razu rozpocząć pracę, bez konieczności długich poszukiwań. Serce każdego systemu jest mocne i ciche Kompresory aerografowe, które zapewniają stałe ciśnienie powietrza – podstawowy warunek równomiernego natrysku.

Niezbędne akcesoria do modelarstwa: od kleju po narzędzia specjalne

Pierwszorzędny wynik wymaga czegoś więcej niż tylko koloru. Tylko dzięki odpowiednim akcesoriom budowanie staje się precyzyjne, bezpieczne i trwale przyjemne. Dobrze zaopatrzony warsztat zawiera:

  • Specjalny klej: Płynny klej z drobną kaniulą dozującą trwale i precyzyjnie zgrzewa części z tworzywa sztucznego. Przezroczyste kleje zapewniają, że przezroczyste części, takie jak okna w kokpicie, nie matowieją.
  • Narzędzia precyzyjne: Noże boczne do czystego usuwania elementów z wypraski, noże modelarskie do gratowania i piłowania oraz podkładki szlifierskie do płynnych przejść.
  • Pędzle i aplikatory: Wysokiej jakości pędzle z czerwonego sobola lub syntetyczne w różnych rozmiarach do precyzyjnych linii i wyraźnych szczegółów liter.
  • Podkłady i lakiery bezbarwne: Dobry podkład tworzy idealną podstawę do przyczepienia się farby, a wykończenie matowe, satynowe lub błyszczące trwale chroni model.

Wskazówki dotyczące doskonałego przygotowania i postarzania Twoich modeli

Aby zapewnić optymalną przyczepność kolorów, przed montażem lub malowaniem wszystkie części z tworzyw sztucznych powinny być wolne od tłuszczu. Krótka kąpiel w letniej wodzie z mydłem usuwa pozostałości środka antyadhezyjnego po produkcji. Po wyschnięciu cienka warstwa podkładu zapewnia idealne warunki przyczepności.

Chcesz tchnąć życie w swoje modele? Dzięki specjalnym efektom kolorystycznym, washom i pigmentom możesz stworzyć ślady atmosferyczne, takie jak rdza, sadza lub ślady oleju. W ten sposób prosty plastikowy zestaw staje się autentycznym, niepowtarzalnym dziełem z indywidualną historią.

Często zadawane pytania

Nie znalazłeś właściwej odpowiedzi w FAQ lub chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Nasz Obsługa klienta jest do Twojej dyspozycji, służąc radą i wsparciem – szybko, kompetentnie i osobiście. Niezależnie od tego, czy chodzi o szczegóły techniczne, części zamienne czy wskazówki dotyczące użytkowania: jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Wsparcie 24/7

Telefon

Od poniedziałku do czwartku od 9:00 do 15:00, piątek od 9:00 do 12:00

E-mail

Najczęściej zadawane pytania
Jakie kolory są najlepsze dla początkujących w modelarstwie?

Początkującym zwykle polecamy farby akrylowe, ponieważ są rozpuszczalne w wodzie, mają słaby zapach i szybko schną. Jeśli jednak preferujesz klasyczne kolory emalii, najlepiej zastosować praktyczne kompletne zestawy, takie jak podstawowy zestaw kolorów składający się z 6x14ml kolorów emalii. Oznacza to, że od razu otrzymasz wszystkie podstawowe kolory pierwszych modeli w profesjonalnej jakości.

Jak najlepiej stosować zestaw lakierniczy z lakierami emaliowymi?

Zestaw lakierów samochodowych (6x14ml farb emaliowych) jest specjalnie dostosowany do typowego lakieru samochodowego. Przed użyciem kolory dokładnie wymieszaj, aż pigmenty zostaną równomiernie rozłożone. Farbę można stosować bezpośrednio do obróbki pędzlem. Jeśli chcesz natryskiwać kolory, rozcieńcz je proporcjonalnie specjalną mieszanką kolorów emalii, aby uzyskać optymalną lepkość dla pistoletu natryskowego.

Na co muszę zwrócić uwagę przy wyborze kolorów modeli statków?

Modele statków często wymagają połączenia matowych odcieni dla podwodnego kadłuba i półmatowych lub błyszczących odcieni dla nadbudówek i detali. Jeśli budujesz mieszane modele statków, takie jak Model Building Ships Mix, upewnij się, że dostępne są pasujące odcienie szarości, czerwieni i drewna, aby pokład i kadłub były realistyczne.

Czy mogę łączyć farby akrylowe i emaliowe na tym samym modelu?

Tak, jest to możliwe bez żadnych problemów, jeśli zwróci się uwagę na czas schnięcia. Sprawdzona zasada brzmi: Najpierw nałóż farbę emaliową i pozostaw do całkowitego wyschnięcia (co najmniej 24 godziny). Następnie można bezpiecznie pomalować detale lub efekty farbami akrylowymi. Z drugiej strony należy zachować ostrożność, ponieważ rozpuszczalniki zawarte w emalii mogą uszkodzić świeże warstwy akrylu.

Jakich podstawowych narzędzi potrzebuję do budowania modelu?

Absolutnie podstawowe wyposażenie obejmuje ostry obcinak boczny, nóż modelarski (skalpel), papier ścierny lub patyczki szlifierskie o różnej granulacji (np. 600 do 2000), precyzyjny klej z kaniulą oraz 2-3 pędzle w rozmiarach 0, 2 i 4. To oznacza, że ​​jesteś dobrze przygotowany do dokładnego złożenia i zaprojektowania swojej pierwszej pracy.