Modelové barvy a doplňky pro mistrovskou pozornost k detailu

Modelové barvy a doplňky pro mistrovskou pozornost k detailu

Pokud hledáte první třídu Modelářské barvy a doplňky přišel jsi na správné místo. Přesná stavebnice modelu ožije pouze se správnými barvami, jemnými nástroji a správným lepidlem. Bez ohledu na to, zda chcete zdůraznit jemné detaily nebo dosáhnout bezchybného povrchu – s naší promyšlenou řadou můžete své hobby posunout na další úroveň.

Seřadit podle:
Seřadit podle:
mosazná, kovová plechovka 14 mlmosazná, kovová plechovka 14 ml
0 0
Art. Nr 321929090 Metalická "Mosazná" smaltovaná barva - 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
noční modrá, lesklá RAL 5022 Aqua Color 18 mlnoční modrá, lesklá RAL 5022 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361549090 Lesk "Noční modrá" (RAL 5022) Aqua Color - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
Maskovací páska 6mm
0 0
Art. Nr 396949090 Maskovací páska Revell - 6mm x 10m
Běžná cena€2,99
€0,30 /m
žlutá, lesklá RAL 1018 Aqua Color 18 mlžlutá, lesklá RAL 1018 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361129090 Lesk "Yellow" (RAL 1018)Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
listová zelená, polomatná RAL 6001 14 ml plechovkalistová zelená, polomatná RAL 6001 14 ml plechovka
0 0
Art. Nr 323649090 Hedvábí "Leaf Green" (RAL 6001) Smaltovaná barva Smalt 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
mořská zelená, matná RAL 6028 Aqua Color 18 mlmořská zelená, matná RAL 6028 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361489090 Matná "Sea Green" (RAL 6028) Aqua Color Acrylic 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
okrová, matná RAL 1011 14 ml plechovkaokrová, matná RAL 1011 14 ml plechovka
0 0
Art. Nr 321889090 Matná "okrová hnědá" (RAL 1011) Email Color - 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
Středně šedá, matná USAF Aqua Color 18 mlStředně šedá, matná USAF Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361439090 Matná barva "USAF Medium Grey" Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
bezbarvý, matný, nekryjící Aqua Color 18 mlbezbarvý, matný, nekryjící Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361029090 "Clear Matt" Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
Plastový tmelPlastový tmel
0 0
Art. Nr 396079090 Plnicí/opravný tmel Revell "Plasto" - 25 g
Běžná cena€5,15
€206,00 /l
Cihlově červená, matná Aqua Color 18 mlCihlově červená, matná Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361379090 Matná "Reddish Brown" (RAL 3009) Aqua Color - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
Nato olivová, matná RAL 7013 Aqua Color 18 mlNato olivová, matná RAL 7013 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361469090 Matná "NATO Olive" (RAL 7013) Aqua Color Acrylic 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
Revell Color Mix 100mlRevell Color Mix 100ml
0 0
Art. Nr 396129090 Ředidlo na smalt Revell "Color Mix" - 100 ml
Běžná cena€9,29
€92,90 /l
Písková, matná Aqua Color 18 mlPísková, matná Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361169090 Matná "Sandy Yellow" (RAL 1024) Aqua Color - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
šedá, polomatná RAL 7001 14 ml plechovkaSilk "Grey" (RAL 7001) Email Color Enamel - 14ml
0 0
Art. Nr 323749090 Silk "Grey" (RAL 7001) Email Color Enamel - 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
Hobby nůž s náhradní čepelí
0 0
Art. Nr 390599090 Skalpel Revell s 5 čepelemi (blistr)
Běžná cena€7,19
Pracovní stanice RevellPracovní stanice Revell
8 8
Art. Nr 390859090 Pracovní stanice Revell
Běžná cena€35,99
kůže hnědá, matná RAL 8027 14 ml plechovkakůže hnědá, matná RAL 8027 14 ml plechovka
0 0
Art. Nr 321849090 Matná "Leather Brown" (RAL 8027) Email Color - 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
hnědá, matná RAL 8023 14 ml plechovkahnědá, matná RAL 8023 14 ml plechovka
0 0
Art. Nr 321859090 Matná "hnědá" (RAL 8023) Email Color Enamel - 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
Měděná, metalická Aqua Color 18 mlMěděná, metalická Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361939090 Metalický "Copper" Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
Světle olivová, matná Aqua Color 18 mlSvětle olivová, matná Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361459090 Matná "Light Olive" (RAL 7003) Aqua Color - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
ohnivě červená, lesklá RAL 3000 14 ml plechovkaohnivě červená, lesklá RAL 3000 14 ml plechovka
0 0
Art. Nr 321319090 Lesk "Ohnivá červená" (RAL 3000) Email Color - 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
Lufthansa modrá, polomatná barva Aqua Color 18 mlLufthansa modrá, polomatná barva Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 363509090 Hedvábí "Lufthansa Blue" (RAL 5013) Aqua Color - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
Pancéřově šedá, matná RAL 7024 14 ml plechovkaPancéřově šedá, matná RAL 7024 14 ml plechovka
0 0
Art. Nr 321789090 Matná "Tank Grey" (RAL 7024) Email Color Enamel 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
Sada svorek, 8 kusůSada svorek, 8 kusů
0 0
Art. Nr 390709090 Sada svěrek modelu Revell (8ks) blistr
Běžná cena€7,19

Dokonalá volba barvy pro vaše modelářství: smalt nebo akryl?

Rozhodnutí pro správný barevný systém je prvním důležitým krokem k vytvoření působivého modelu. V závislosti na tom, jakou techniku ​​preferujete a na jakou povrchovou úpravu míříte, jsou k dispozici různé typy barev. V našem sortimentu najdete přesně sladěné barvy, které byly speciálně vyvinuty pro plastikové modelářství.

Smaltované barvy (Enamel): Vysoká krycí schopnost a klasický povrch

Smaltované barvy jsou osvědčenou klasikou v modelářství. Vyznačují se extrémně vysokou krycí schopností a vynikající přilnavostí k plastovým povrchům. Protože schnou pomaleji než akrylové barvy, poskytnou vám dostatek času na hladké přechody barev, složité techniky stárnutí a čisté štětce bez viditelných tahů štětcem. Pro začátek jsou k dispozici koordinované kombinace, jako je tato Sada základních barev se kterou máte ihned po ruce solidní základní výbavu pro ty nejdůležitější barvy.

Akrylové barvy: Rychleschnoucí, bez zápachu a snadno se s nimi pracuje

Akrylové barvy na vodní bázi se v posledních letech staly absolutním favoritem. Zvláště rychle schnou, téměř nezapáchají a lze je snadno zpracovat vodou nebo speciálním ředidlem. Štětce se po malování snadno čistí. Akrylové barvy jsou ideální pro malování jemných detailů a lze je ideálně vrstvit bez rozpouštění podkladové vrstvy barvy.

Jemný povrchový design s profesionální technologií airbrush

Pokud chcete dosáhnout rovnoměrného nanášení barvy bez stop po štětci, stříkací pistole není jak obejít. The Airbrush-Technologie umožňuje tenké vrstvy, se kterými jsou zcela zachovány i ty nejmenší detaily a rytiny vašeho modelu. Můžete také precizně implementovat realistické stínování, maskovací vzory nebo efekty počasí.

Pro dokonalý začátek technologie vstřikovacího tisku doporučujeme připravené Kompletní sady airbrush. Ty obsahují sladěné komponenty, jako je stříkací pistole, vzduchová hadice a tlakový zdroj, takže můžete rovnou začít, aniž byste museli zdlouhavě hledat. Srdce každého systému je výkonné a tiché Airbrush kompresory, které zajišťují konstantní tlak vzduchu – základní požadavek na rovnoměrný obrazec stříkání.

Základní příslušenství pro tvorbu modelů: Od lepidla po speciální nástroje

Prvotřídní výsledek vyžaduje víc než jen barvu. Pouze se správným příslušenstvím se stavění stane precizním, bezpečným a trvale zábavným. Dobře zásobený pracovní stůl zahrnuje:

  • Speciální lepidlo: Tekuté lepidlo s jemnou dávkovací kanylou trvale a přesně svařuje plastové díly. Čirá lepidla zajišťují, že se průhledné části, jako jsou okna kokpitu, nezmatní.
  • Přesné nástroje: Boční frézy pro čisté odstranění součástí z lisovaného dílu, modelářské nože pro odjehlování a pilování a také brusné podložky pro hladké přechody.
  • Štětce a aplikátory: Vysoce kvalitní červené sobolí nebo syntetické štětce v různých velikostech pro přesné linie a čisté detaily písma.
  • Základní a průhledné laky: Dobrý základní nátěr vytváří ideální základ pro přilnavost barvy, zatímco matný, saténový nebo lesklý povrch chrání model trvale.

Tipy pro dokonalou přípravu a stárnutí vašich modelů

Aby vaše barvy optimálně přilnuly, měly by být všechny plastové díly před montáží nebo lakováním zbaveny mastnoty. Krátká koupel ve vlažné mýdlové vodě odstraní zbytky separátoru z výroby. Po zaschnutí zajistí tenká vrstva základního nátěru ideální podmínky přilnavosti.

Chcete svým modelům vdechnout život? Pomocí barev se speciálními efekty, mycích prostředků a pigmentů můžete vytvořit stopy počasí, jako je rez, saze nebo stopy oleje. Tak se z jednoduché plastové stavebnice stane autentický, jedinečný kousek s individuálním příběhem.

Často kladené otázky

Nenašli jste správnou odpověď v FAQ nebo byste se chtěli dozvědět více o našich produktech? Naše Zákaznický servis je na vaší straně s radou a podporou – rychle, kompetentně a osobně. Bez ohledu na to, zda jde o technické detaily, náhradní díly nebo tipy k použití: Jsme tu pro vás.

24/7 podpora

Telefon

Pondělí až čtvrtek 9:00 až 15:00, pátek 9:00 až 12:00

Email

Nejčastěji kladené otázky
Jaké barvy jsou nejlepší pro začátečníky v modelářství?

Pro začátečníky obvykle doporučujeme akrylové barvy, protože jsou vodou ředitelné, bez zápachu a rychleschnoucí. Pokud však preferujete klasické emailové barvy, je nejlepší použít praktické kompletní sady jako je základní barevná sada s emailovými barvami 6x14ml. To znamená, že ihned obdržíte všechny základní barvy pro první modely v profesionální kvalitě.

Jak nejlépe využít sadu autolaků s emailovými barvami?

Sada autolaků (6x14ml emailových barev) je speciálně přizpůsobena pro typický lak vozidla. Před použitím barvy důkladně promíchejte, dokud se pigmenty rovnoměrně nerozloží. Barvu můžete použít přímo pro zpracování štětcem. Chcete-li barvy stříkat, nařeďte je úměrně speciální směsí smaltovaných barev, abyste dosáhli optimální viskozity pro stříkací pistoli.

Na co si mám dát pozor při výběru barev pro modely lodí?

Modely lodí často vyžadují kombinaci matných tónů pro podvodní trup a polomatných nebo lesklých tónů pro nástavby a detaily. Pokud stavíte smíšené modely lodí, jako je Model Building Ships Mix, měli byste se ujistit, že máte k dispozici odpovídající šedé, červené a dřevěné tóny, aby byla paluba a trup realistické.

Mohu kombinovat akrylové a emailové barvy na stejném modelu?

Ano, je to možné bez problémů, pokud budete dbát na doby schnutí. Osvědčené pravidlo zní: Nejprve naneste emailovou barvu a nechte zcela zaschnout (alespoň 24 hodin). Detaily nebo efekty přes něj pak můžete bez obav domalovat akrylovými barvami. Na druhou stranu byste měli být opatrní, protože rozpouštědla v emailové barvě mohou napadnout čerstvé akrylové vrstvy.

Jaké základní nástroje potřebuji pro stavbu modelu?

K naprosté základní výbavě patří ostrá boční řezačka, modelářský nůž (skalpel), smirkový papír nebo brusné tyčinky v různých zrnitostech (např. 600 až 2000), přesné lepidlo s kanylou a 2-3 kartáčky ve velikostech 0, 2 a 4. To znamená, že jste dobře vybaveni k tomu, abyste své první dílo úhledně sestavili a navrhli.