Modelové barvy a doplňky pro mistrovskou pozornost k detailu

Modelové barvy a doplňky pro mistrovskou pozornost k detailu

Pokud hledáte první třídu Modelářské barvy a doplňky přišel jsi na správné místo. Přesná stavebnice modelu ožije pouze se správnými barvami, jemnými nástroji a správným lepidlem. Bez ohledu na to, zda chcete zdůraznit jemné detaily nebo dosáhnout bezchybného povrchu – s naší promyšlenou řadou můžete své hobby posunout na další úroveň.

Seřadit podle:
Seřadit podle:
Decal Soft plastifikátor 30mlDecal Soft plastifikátor 30ml
0 0
Art. Nr 396939090 Revell "Decal Soft" Decal Softener - 30 ml
Běžná cena€7,69
€256,33 /l
Dřevo hnědá, polomatná Aqua Color 18 mlDřevo hnědá, polomatná Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 363829090 Hedvábná "Wood Brown" (RAL 8001) Aqua Color Acrylic 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
Tmavě šedá, polomatná barva Aqua Color 18 mlTmavě šedá, polomatná barva Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 363789090 Hedvábná "tmavě šedá" (RAL 7012) akrylová barva Aqua 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
zlatá, metalická Aqua Color 18 mlzlatá, metalická Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361949090 Metalický "Gold" Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
Aqua červená, čiráAqua červená, čirá
8 8
Art. Nr 367319090 "Clear Red" Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
bílá, polomatná RAL 9010 14 ml plechovkabílá, polomatná RAL 9010 14 ml plechovka
0 0
Art. Nr 323019090 Silk "White" (RAL 9010) Email Color Enamel - 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
okrová, matná RAL 1011 Aqua Color 18 mlokrová, matná RAL 1011 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361889090 Matná "okrová hnědá" (RAL 1011) Aqua Color - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
černá, matná RAL 9011 14 ml plechovkaMatt "Black" (RAL 9011) Email Color Enamel - 14ml
0 0
Art. Nr 321089090 Matt "Black" (RAL 9011) Email Color Enamel - 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
Mosaz, metalíza Aqua Color 18 mlMosaz, metalíza Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361929090 Metalický "Mosaz" Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
listová zelená, polomatná RAL 6001 Aqua Color 18 mllistová zelená, polomatná RAL 6001 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 363649090 Hedvábí "Leaf Green" (RAL 6001) Aqua Color Acrylic 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
Contacta Professional Mini, lepidlo (láhev 12,5 g)Contacta Professional Mini, lepidlo (láhev 12,5 g)
8 8
Art. Nr 396089090 Lepidlo Revell "Contacta Professional Mini" - 12,5g
Běžná cena€4,59
€367,20 /kg
šedá, polomatná RAL 7001 Aqua Color 18 mlšedá, polomatná RAL 7001 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 363749090 Silk "Grey" (RAL 7001) Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
pancéřově šedá, matná RAL 7024 Aqua Color 18 mlpancéřově šedá, matná RAL 7024 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361789090 Matná "Tank Grey" (RAL 7024)Aqua Color Acrylic 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
Ohnivě červená, polomatná RAL 3000 14 ml plechovkaOhnivě červená, polomatná RAL 3000 14 ml plechovka
0 0
Art. Nr 323309090 Hedvábí "Ohnivá červená" (RAL 3000) Smaltovaná barva Smalt 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
bílá, lesklá RAL 9010 14 ml plechovkaLesk "Bílá" (RAL 9010) Email Color Enamel - 14ml
0 0
Art. Nr 321049090 Lesk "Bílá" (RAL 9010) Email Color Enamel - 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
Aqua oranžová, čiráAqua oranžová, čirá
8 8
Art. Nr 367309090 "Clear Orange" Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
bílá, matná RAL 9001 14 ml plechovkaMatt "White" (RAL 9001) Email Color Enamel - 14ml
0 0
Art. Nr 321059090 Matt "White" (RAL 9001) Email Color Enamel - 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
Revell "Contacta Professional" lepidlo s jehlou - 25 gRevell "Contacta Professional" lepidlo s jehlou - 25 g
Art. Nr 296049090 Revell "Contacta Professional" lepidlo s jehlou - 25 g
Běžná cena€7,19
€287,60 /kg
bronzově zelená, matná RAL 6031 Aqua Color 18 mlbronzově zelená, matná RAL 6031 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361659090 Matná "Bronze Green" (RAL 6031) Aqua Color - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
hnědá, matná RAL 8023 Aqua Color 18 mlhnědá, matná RAL 8023 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361859090 Matná "hnědá" (RAL 8023) Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
černá, lesklá RAL 9005 14 ml plechovkaLesk "Černá" (RAL 9005) Email Color Enamel - 14ml
0 0
Art. Nr 321079090 Lesk "Černá" (RAL 9005) Email Color Enamel - 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
světle šedá, polomatná RAL 7035 14 ml plechovkaSilk "Světle šedá" (RAL 7035) Smaltovaná barva Smalt 14ml
0 0
Art. Nr 323719090 Silk "Světle šedá" (RAL 7035) Smaltovaná barva Smalt 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
kůže hnědá, matná RAL 8027 Aqua Color 18 mlkůže hnědá, matná RAL 8027 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361849090 Matná "Leather Brown" (RAL 8027) Aqua Color - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
světle šedá, matná USAF 14 ml plechovkasvětle šedá, matná USAF 14 ml plechovka
0 0
Art. Nr 321769090 Matt "USAF Light Grey" Email Color Enamel - 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
ohnivě červená, lesklá RAL 3000 Aqua Color 18 mlohnivě červená, lesklá RAL 3000 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361319090 Lesk "Ohnivá červená" (RAL 3000) Akrylová barva Aqua 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l

Dokonalá volba barvy pro vaše modelářství: smalt nebo akryl?

Rozhodnutí pro správný barevný systém je prvním důležitým krokem k vytvoření působivého modelu. V závislosti na tom, jakou techniku ​​preferujete a na jakou povrchovou úpravu míříte, jsou k dispozici různé typy barev. V našem sortimentu najdete přesně sladěné barvy, které byly speciálně vyvinuty pro plastikové modelářství.

Smaltované barvy (Enamel): Vysoká krycí schopnost a klasický povrch

Smaltované barvy jsou osvědčenou klasikou v modelářství. Vyznačují se extrémně vysokou krycí schopností a vynikající přilnavostí k plastovým povrchům. Protože schnou pomaleji než akrylové barvy, poskytnou vám dostatek času na hladké přechody barev, složité techniky stárnutí a čisté štětce bez viditelných tahů štětcem. Pro začátek jsou k dispozici koordinované kombinace, jako je tato Sada základních barev se kterou máte ihned po ruce solidní základní výbavu pro ty nejdůležitější barvy.

Akrylové barvy: Rychleschnoucí, bez zápachu a snadno se s nimi pracuje

Akrylové barvy na vodní bázi se v posledních letech staly absolutním favoritem. Zvláště rychle schnou, téměř nezapáchají a lze je snadno zpracovat vodou nebo speciálním ředidlem. Štětce se po malování snadno čistí. Akrylové barvy jsou ideální pro malování jemných detailů a lze je ideálně vrstvit bez rozpouštění podkladové vrstvy barvy.

Jemný povrchový design s profesionální technologií airbrush

Pokud chcete dosáhnout rovnoměrného nanášení barvy bez stop po štětci, stříkací pistole není jak obejít. The Airbrush-Technologie umožňuje tenké vrstvy, se kterými jsou zcela zachovány i ty nejmenší detaily a rytiny vašeho modelu. Můžete také precizně implementovat realistické stínování, maskovací vzory nebo efekty počasí.

Pro dokonalý začátek technologie vstřikovacího tisku doporučujeme připravené Kompletní sady airbrush. Ty obsahují sladěné komponenty, jako je stříkací pistole, vzduchová hadice a tlakový zdroj, takže můžete rovnou začít, aniž byste museli zdlouhavě hledat. Srdce každého systému je výkonné a tiché Airbrush kompresory, které zajišťují konstantní tlak vzduchu – základní požadavek na rovnoměrný obrazec stříkání.

Základní příslušenství pro tvorbu modelů: Od lepidla po speciální nástroje

Prvotřídní výsledek vyžaduje víc než jen barvu. Pouze se správným příslušenstvím se stavění stane precizním, bezpečným a trvale zábavným. Dobře zásobený pracovní stůl zahrnuje:

  • Speciální lepidlo: Tekuté lepidlo s jemnou dávkovací kanylou trvale a přesně svařuje plastové díly. Čirá lepidla zajišťují, že se průhledné části, jako jsou okna kokpitu, nezmatní.
  • Přesné nástroje: Boční frézy pro čisté odstranění součástí z lisovaného dílu, modelářské nože pro odjehlování a pilování a také brusné podložky pro hladké přechody.
  • Štětce a aplikátory: Vysoce kvalitní červené sobolí nebo syntetické štětce v různých velikostech pro přesné linie a čisté detaily písma.
  • Základní a průhledné laky: Dobrý základní nátěr vytváří ideální základ pro přilnavost barvy, zatímco matný, saténový nebo lesklý povrch chrání model trvale.

Tipy pro dokonalou přípravu a stárnutí vašich modelů

Aby vaše barvy optimálně přilnuly, měly by být všechny plastové díly před montáží nebo lakováním zbaveny mastnoty. Krátká koupel ve vlažné mýdlové vodě odstraní zbytky separátoru z výroby. Po zaschnutí zajistí tenká vrstva základního nátěru ideální podmínky přilnavosti.

Chcete svým modelům vdechnout život? Pomocí barev se speciálními efekty, mycích prostředků a pigmentů můžete vytvořit stopy počasí, jako je rez, saze nebo stopy oleje. Tak se z jednoduché plastové stavebnice stane autentický, jedinečný kousek s individuálním příběhem.

Často kladené otázky

Nenašli jste správnou odpověď v FAQ nebo byste se chtěli dozvědět více o našich produktech? Naše Zákaznický servis je na vaší straně s radou a podporou – rychle, kompetentně a osobně. Bez ohledu na to, zda jde o technické detaily, náhradní díly nebo tipy k použití: Jsme tu pro vás.

24/7 podpora

Telefon

Pondělí až čtvrtek 9:00 až 15:00, pátek 9:00 až 12:00

Email

Nejčastěji kladené otázky
Jaké barvy jsou nejlepší pro začátečníky v modelářství?

Pro začátečníky obvykle doporučujeme akrylové barvy, protože jsou vodou ředitelné, bez zápachu a rychleschnoucí. Pokud však preferujete klasické emailové barvy, je nejlepší použít praktické kompletní sady jako je základní barevná sada s emailovými barvami 6x14ml. To znamená, že ihned obdržíte všechny základní barvy pro první modely v profesionální kvalitě.

Jak nejlépe využít sadu autolaků s emailovými barvami?

Sada autolaků (6x14ml emailových barev) je speciálně přizpůsobena pro typický lak vozidla. Před použitím barvy důkladně promíchejte, dokud se pigmenty rovnoměrně nerozloží. Barvu můžete použít přímo pro zpracování štětcem. Chcete-li barvy stříkat, nařeďte je úměrně speciální směsí smaltovaných barev, abyste dosáhli optimální viskozity pro stříkací pistoli.

Na co si mám dát pozor při výběru barev pro modely lodí?

Modely lodí často vyžadují kombinaci matných tónů pro podvodní trup a polomatných nebo lesklých tónů pro nástavby a detaily. Pokud stavíte smíšené modely lodí, jako je Model Building Ships Mix, měli byste se ujistit, že máte k dispozici odpovídající šedé, červené a dřevěné tóny, aby byla paluba a trup realistické.

Mohu kombinovat akrylové a emailové barvy na stejném modelu?

Ano, je to možné bez problémů, pokud budete dbát na doby schnutí. Osvědčené pravidlo zní: Nejprve naneste emailovou barvu a nechte zcela zaschnout (alespoň 24 hodin). Detaily nebo efekty přes něj pak můžete bez obav domalovat akrylovými barvami. Na druhou stranu byste měli být opatrní, protože rozpouštědla v emailové barvě mohou napadnout čerstvé akrylové vrstvy.

Jaké základní nástroje potřebuji pro stavbu modelu?

K naprosté základní výbavě patří ostrá boční řezačka, modelářský nůž (skalpel), smirkový papír nebo brusné tyčinky v různých zrnitostech (např. 600 až 2000), přesné lepidlo s kanylou a 2-3 kartáčky ve velikostech 0, 2 a 4. To znamená, že jste dobře vybaveni k tomu, abyste své první dílo úhledně sestavili a navrhli.