Modelové barvy a doplňky pro mistrovskou pozornost k detailu

Modelové barvy a doplňky pro mistrovskou pozornost k detailu

Pokud hledáte první třídu Modelářské barvy a doplňky přišel jsi na správné místo. Přesná stavebnice modelu ožije pouze se správnými barvami, jemnými nástroji a správným lepidlem. Bez ohledu na to, zda chcete zdůraznit jemné detaily nebo dosáhnout bezchybného povrchu – s naší promyšlenou řadou můžete své hobby posunout na další úroveň.

Seřadit podle:
Seřadit podle:
Oranžová, lesklá barva Aqua Color 18 mlOranžová, lesklá barva Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361309090 Lesk "Oranžová" (RAL 2004)Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
žlutá, matná RAL 1017 14 ml plechovkažlutá, matná RAL 1017 14 ml plechovka
0 0
Art. Nr 321159090 Matt "Yellow" (RAL 1017) Email Color Enamel - 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
Aqua světle modrá, leskláAqua světle modrá, lesklá
8 8
Art. Nr 361509090 Lesk "Světle modrá" (RAL 5012) Aqua Color - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
Béžová, matná Aqua Color 18 mlBéžová, matná Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361899090 Matná "Béžová" (RAL 1019) Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
červená, čirá 14ml plechovkaEmail Color Enamel "Clear Red" - 14ml
0 0
Art. Nr 327319090 Email Color Enamel "Clear Red" - 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
zlatá, metalická plechovka 14 mlzlatá, metalická plechovka 14 ml
0 0
Art. Nr 321949090 Metalický "Gold" Enamel Color Enamel - 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
Modrošedá, matná Aqua Color 18 mlModrošedá, matná Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361799090 Matná "Šedomodrá" (RAL 7031) Aqua Color - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
prachově šedá, matná RAL 7012 Aqua Color 18 mlprachově šedá, matná RAL 7012 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361779090 Matná "Dust Grey" (RAL 7012)Aqua Color Acrylic 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
Lufthansa žlutá, polomatná Aqua Color 18 mlLufthansa žlutá, polomatná Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 363109090 Hedvábí "Lufthansa Yellow" (RAL 1028) Aqua Color 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
Aqua bezbarvá, leskláAqua bezbarvá, lesklá
8 8
Art. Nr 361019090 Barva "Clear Gloss" Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
Přesné boční frézyPřesné frézy
0 0
Art. Nr 390869090 Přesné frézy
Běžná cena€12,49
šedá, matná RAL 7000 14 ml plechovkašedá, matná RAL 7000 14 ml plechovka
0 0
Art. Nr 321579090 Matt "Grey" (RAL 7000) Email Color Enamel - 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
Dehtová černá, matná Aqua Color 18 mlDehtová černá, matná Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361069090 Matná "tar Black" (RAL 9021) Aqua Color Acrylic 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
Sada plochých štětců Painta
karmínově červená, matná RAL 3002 14 ml plechovkakarmínově červená, matná RAL 3002 14 ml plechovka
0 0
Art. Nr 321369090 Matná "karmínově červená" (RAL 3002) Email Color - 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
rez, mat 14 ml plechovkarez, mat 14 ml plechovka
0 0
Art. Nr 321839090 Matt "Rust" Enamel Color Enamel - 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
tmavě šedá, polomatná RAL 7012 14 ml plechovkaSilk "Dark Grey" (RAL 7012) Email Color Enamel 14ml
0 0
Art. Nr 323789090 Silk "Dark Grey" (RAL 7012) Email Color Enamel 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
Painta Clean, čistič štětců 100mlPainta Clean, čistič štětců 100ml
0 0
Art. Nr 396149090 Revell "Painta Clean" na štětec (Email/Aqua) 100 ml
Běžná cena€9,29
€92,90 /l
kamenně šedá, matná RAL 7030 Aqua Color 18 mlkamenně šedá, matná RAL 7030 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361759090 Matná "Stone Grey" (RAL 7030) Aqua Color Acrylic 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
dřevo hnědá, polomatná RAL 8001 14 ml plechovkaHedvábná "Wood Brown" (RAL 8001) Smalt Barva Smalt 14ml
0 0
Art. Nr 323829090 Hedvábná "Wood Brown" (RAL 8001) Smalt Barva Smalt 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
modrá, matná RAL 5000 Aqua Color 18 mlmodrá, matná RAL 5000 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361569090 Matná "Modrá" (RAL 5000) Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
Pískové pilníky, 2stranné (5 ks.)Revell 2stranná brusná tyčinka – zrnitost 150&120 (5ks)
0 0
Art. Nr 390699090 Revell 2stranná brusná tyčinka – zrnitost 150&120 (5ks)
Běžná cena€4,15
oranžová, čirá plechovka 14 mlEmail Color Enamel "Clear Orange" - 14ml
0 0
Art. Nr 327309090 Email Color Enamel "Clear Orange" - 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
Myš šedá, matná Aqua Color 18 mlMyš šedá, matná Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361479090 Matná "Mouse Grey" (RAL 7005) Aqua Color Acrylic 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
oranžová, lesklá RAL 2004 14 ml plechovkaoranžová, lesklá RAL 2004 14 ml plechovka
0 0
Art. Nr 321309090 Lesk "Oranžová" (RAL 2004) Email Color Enamel - 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l

Dokonalá volba barvy pro vaše modelářství: smalt nebo akryl?

Rozhodnutí pro správný barevný systém je prvním důležitým krokem k vytvoření působivého modelu. V závislosti na tom, jakou techniku ​​preferujete a na jakou povrchovou úpravu míříte, jsou k dispozici různé typy barev. V našem sortimentu najdete přesně sladěné barvy, které byly speciálně vyvinuty pro plastikové modelářství.

Smaltované barvy (Enamel): Vysoká krycí schopnost a klasický povrch

Smaltované barvy jsou osvědčenou klasikou v modelářství. Vyznačují se extrémně vysokou krycí schopností a vynikající přilnavostí k plastovým povrchům. Protože schnou pomaleji než akrylové barvy, poskytnou vám dostatek času na hladké přechody barev, složité techniky stárnutí a čisté štětce bez viditelných tahů štětcem. Pro začátek jsou k dispozici koordinované kombinace, jako je tato Sada základních barev se kterou máte ihned po ruce solidní základní výbavu pro ty nejdůležitější barvy.

Akrylové barvy: Rychleschnoucí, bez zápachu a snadno se s nimi pracuje

Akrylové barvy na vodní bázi se v posledních letech staly absolutním favoritem. Zvláště rychle schnou, téměř nezapáchají a lze je snadno zpracovat vodou nebo speciálním ředidlem. Štětce se po malování snadno čistí. Akrylové barvy jsou ideální pro malování jemných detailů a lze je ideálně vrstvit bez rozpouštění podkladové vrstvy barvy.

Jemný povrchový design s profesionální technologií airbrush

Pokud chcete dosáhnout rovnoměrného nanášení barvy bez stop po štětci, stříkací pistole není jak obejít. The Airbrush-Technologie umožňuje tenké vrstvy, se kterými jsou zcela zachovány i ty nejmenší detaily a rytiny vašeho modelu. Můžete také precizně implementovat realistické stínování, maskovací vzory nebo efekty počasí.

Pro dokonalý začátek technologie vstřikovacího tisku doporučujeme připravené Kompletní sady airbrush. Ty obsahují sladěné komponenty, jako je stříkací pistole, vzduchová hadice a tlakový zdroj, takže můžete rovnou začít, aniž byste museli zdlouhavě hledat. Srdce každého systému je výkonné a tiché Airbrush kompresory, které zajišťují konstantní tlak vzduchu – základní požadavek na rovnoměrný obrazec stříkání.

Základní příslušenství pro tvorbu modelů: Od lepidla po speciální nástroje

Prvotřídní výsledek vyžaduje víc než jen barvu. Pouze se správným příslušenstvím se stavění stane precizním, bezpečným a trvale zábavným. Dobře zásobený pracovní stůl zahrnuje:

  • Speciální lepidlo: Tekuté lepidlo s jemnou dávkovací kanylou trvale a přesně svařuje plastové díly. Čirá lepidla zajišťují, že se průhledné části, jako jsou okna kokpitu, nezmatní.
  • Přesné nástroje: Boční frézy pro čisté odstranění součástí z lisovaného dílu, modelářské nože pro odjehlování a pilování a také brusné podložky pro hladké přechody.
  • Štětce a aplikátory: Vysoce kvalitní červené sobolí nebo syntetické štětce v různých velikostech pro přesné linie a čisté detaily písma.
  • Základní a průhledné laky: Dobrý základní nátěr vytváří ideální základ pro přilnavost barvy, zatímco matný, saténový nebo lesklý povrch chrání model trvale.

Tipy pro dokonalou přípravu a stárnutí vašich modelů

Aby vaše barvy optimálně přilnuly, měly by být všechny plastové díly před montáží nebo lakováním zbaveny mastnoty. Krátká koupel ve vlažné mýdlové vodě odstraní zbytky separátoru z výroby. Po zaschnutí zajistí tenká vrstva základního nátěru ideální podmínky přilnavosti.

Chcete svým modelům vdechnout život? Pomocí barev se speciálními efekty, mycích prostředků a pigmentů můžete vytvořit stopy počasí, jako je rez, saze nebo stopy oleje. Tak se z jednoduché plastové stavebnice stane autentický, jedinečný kousek s individuálním příběhem.

Často kladené otázky

Nenašli jste správnou odpověď v FAQ nebo byste se chtěli dozvědět více o našich produktech? Naše Zákaznický servis je na vaší straně s radou a podporou – rychle, kompetentně a osobně. Bez ohledu na to, zda jde o technické detaily, náhradní díly nebo tipy k použití: Jsme tu pro vás.

24/7 podpora

Telefon

Pondělí až čtvrtek 9:00 až 15:00, pátek 9:00 až 12:00

Email

Nejčastěji kladené otázky
Jaké barvy jsou nejlepší pro začátečníky v modelářství?

Pro začátečníky obvykle doporučujeme akrylové barvy, protože jsou vodou ředitelné, bez zápachu a rychleschnoucí. Pokud však preferujete klasické emailové barvy, je nejlepší použít praktické kompletní sady jako je základní barevná sada s emailovými barvami 6x14ml. To znamená, že ihned obdržíte všechny základní barvy pro první modely v profesionální kvalitě.

Jak nejlépe využít sadu autolaků s emailovými barvami?

Sada autolaků (6x14ml emailových barev) je speciálně přizpůsobena pro typický lak vozidla. Před použitím barvy důkladně promíchejte, dokud se pigmenty rovnoměrně nerozloží. Barvu můžete použít přímo pro zpracování štětcem. Chcete-li barvy stříkat, nařeďte je úměrně speciální směsí smaltovaných barev, abyste dosáhli optimální viskozity pro stříkací pistoli.

Na co si mám dát pozor při výběru barev pro modely lodí?

Modely lodí často vyžadují kombinaci matných tónů pro podvodní trup a polomatných nebo lesklých tónů pro nástavby a detaily. Pokud stavíte smíšené modely lodí, jako je Model Building Ships Mix, měli byste se ujistit, že máte k dispozici odpovídající šedé, červené a dřevěné tóny, aby byla paluba a trup realistické.

Mohu kombinovat akrylové a emailové barvy na stejném modelu?

Ano, je to možné bez problémů, pokud budete dbát na doby schnutí. Osvědčené pravidlo zní: Nejprve naneste emailovou barvu a nechte zcela zaschnout (alespoň 24 hodin). Detaily nebo efekty přes něj pak můžete bez obav domalovat akrylovými barvami. Na druhou stranu byste měli být opatrní, protože rozpouštědla v emailové barvě mohou napadnout čerstvé akrylové vrstvy.

Jaké základní nástroje potřebuji pro stavbu modelu?

K naprosté základní výbavě patří ostrá boční řezačka, modelářský nůž (skalpel), smirkový papír nebo brusné tyčinky v různých zrnitostech (např. 600 až 2000), přesné lepidlo s kanylou a 2-3 kartáčky ve velikostech 0, 2 a 4. To znamená, že jste dobře vybaveni k tomu, abyste své první dílo úhledně sestavili a navrhli.