Modell épületszínek és kiegészítők a részletekre való mesteri odafigyelés érdekében

Modell épületszínek és kiegészítők a részletekre való mesteri odafigyelés érdekében

Ha első osztályt keresel Modellkészítés színek és kiegészítők jó helyre jöttél. A precíz modellkészlet csak a megfelelő színekkel, finom szerszámokkal és a megfelelő ragasztóval kel életre. Mindegy, hogy a finom részleteket szeretné hangsúlyozni, vagy hibátlan felületet szeretne elérni – jól átgondolt kínálatunkkal magasabb szintre emelheti hobbit.

Rendezés:
Rendezés:
Narancssárga, fényes Aqua Color 18 mlNarancssárga, fényes Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361309090 Fényes "narancs" (RAL 2004) Aqua Color Acrylic - 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
sárga, matt RAL 1017 14 ml-es kannasárga, matt RAL 1017 14 ml-es kanna
0 0
Art. Nr 321159090 Matt "Yellow" (RAL 1017) Email Color Zománc - 14ml
Normál áron€2,79
€199,29 /l
Aqua világoskék, fényesAqua világoskék, fényes
8 8
Art. Nr 361509090 Fényes "Light Blue" (RAL 5012) Aqua Color - 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
Bézs, matt Aqua Color 18 mlBézs, matt Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361899090 Matt "Beige" (RAL 1019) Aqua Color Acrylic - 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
piros, átlátszó 14 ml-es doboz"Clear Red" Email Color Enamel - 14ml
0 0
Art. Nr 327319090 "Clear Red" Email Color Enamel - 14ml
Normál áron€2,79
€199,29 /l
arany, fém 14 ml-es dobozarany, fém 14 ml-es doboz
0 0
Art. Nr 321949090 Fémes "Gold" zománc színes zománc - 14 ml
Normál áron€2,79
€199,29 /l
Kék-szürke, matt Aqua Color 18 mlKék-szürke, matt Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361799090 Matt "Greyish Blue" (RAL 7031) Aqua Color - 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
porszürke, matt RAL 7012 Aqua Color 18 mlporszürke, matt RAL 7012 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361779090 Matt "Porszürke" (RAL 7012)Aqua Color Akril 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
Lufthansa sárga, félmatt Aqua Color 18 mlLufthansa sárga, félmatt Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 363109090 Selyem "Lufthansa Yellow" (RAL 1028) Aqua Color 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
Aqua színtelen, fényesAqua színtelen, fényes
8 8
Art. Nr 361019090 "Clear Gloss" Aqua Color Acrylic - 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
Precíziós oldalvágókPrecíziós marók
0 0
Art. Nr 390869090 Precíziós marók
Normál áron€12,49
szürke, matt RAL 7000 14 ml-es kannaszürke, matt RAL 7000 14 ml-es kanna
0 0
Art. Nr 321579090 Matt "Grey" (RAL 7000) Email Color Zománc - 14ml
Normál áron€2,79
€199,29 /l
Tar fekete, matt Aqua Color 18 mlTar fekete, matt Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361069090 Matt "Tar Black" (RAL 9021) Aqua Color Acrylic18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
Festék lapos ecsetkészlet
kárminvörös, matt RAL 3002 14 ml-es kannakárminvörös, matt RAL 3002 14 ml-es kanna
0 0
Art. Nr 321369090 Matt "Carmine Red" (RAL 3002) Email Color - 14ml
Normál áron€2,79
€199,29 /l
rozsda, matt 14 ml-es dobozrozsda, matt 14 ml-es doboz
0 0
Art. Nr 321839090 Matt "Rust" Zománc Színes Zománc - 14ml
Normál áron€2,79
€199,29 /l
sötétszürke, félmatt RAL 7012 14 ml-es kannaSelyem "Sötétszürke" (RAL 7012) Zománc Színes Zománc 14ml
0 0
Art. Nr 323789090 Selyem "Sötétszürke" (RAL 7012) Zománc Színes Zománc 14ml
Normál áron€2,79
€199,29 /l
Painta Clean, ecsettisztító 100mlPainta Clean, ecsettisztító 100ml
0 0
Art. Nr 396149090 Revell "Painta Clean" ecsethez (Email/Aqua) 100ml
Normál áron€9,29
€92,90 /l
kőszürke, matt RAL 7030 Aqua Color 18 mlkőszürke, matt RAL 7030 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361759090 Matt "Stone Grey" (RAL 7030) Aqua Color Akril 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
fabarna, félmatt RAL 8001 14 ml-es kannaSelyem "Fabarna" (RAL 8001) Zománc Színes Zománc 14ml
0 0
Art. Nr 323829090 Selyem "Fabarna" (RAL 8001) Zománc Színes Zománc 14ml
Normál áron€2,79
€199,29 /l
kék, matt RAL 5000 Aqua Color 18 mlkék, matt RAL 5000 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361569090 Matt "Blue" (RAL 5000) Aqua Color Acrylic - 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
Homoklap reszelő, kétoldalas (5 db)Revell kétoldalas csiszolópálca - 150 és 120 szemcseméretű (5 db)
narancssárga, átlátszó 14 ml-es doboz"Clear Orange" Email Color Enamel - 14ml
0 0
Art. Nr 327309090 "Clear Orange" Email Color Enamel - 14ml
Normál áron€2,79
€199,29 /l
Egérszürke, matt Aqua Color 18 mlEgérszürke, matt Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361479090 Matt "Egérszürke" (RAL 7005)Aqua Color Acrylic18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
narancssárga, fényes RAL 2004 14 ml-es kannanarancssárga, fényes RAL 2004 14 ml-es kanna
0 0
Art. Nr 321309090 Fényes "narancs" (RAL 2004)Email Color Enamel - 14ml
Normál áron€2,79
€199,29 /l

A tökéletes színválasztás a modellkészítéshez: zománc vagy akril?

A megfelelő színrendszer kiválasztása az első fontos lépés egy lenyűgöző modell létrehozása felé. Attól függően, hogy melyik technikát részesíti előnyben, és milyen felületet szeretne elérni, különböző színtípusok állnak rendelkezésre. Kínálatunkban precízen összehangolt színeket talál, amelyeket kifejezetten műanyag modellkészítéshez fejlesztettek ki.

Zománc színek (Enamel): Magas fedés és klasszikus kivitel

A zománcszínek a műanyag modellkészítés jól bevált klasszikusai. Rendkívül magas fedőképesség és kiváló tapadás jellemzi őket a műanyag felületeken. Mivel lassabban száradnak, mint az akrilfestékek, elegendő időt biztosítanak a sima színátmenetekhez, összetett öregítési technikákhoz és tiszta ecsetkezeléshez, látható ecsetvonások nélkül. A kezdéshez ilyen összehangolt kombinációk állnak rendelkezésre Alapszínek készlet amellyel azonnal kéznél van egy szilárd alapfelszerelés a legfontosabb színekhez.

Akril festékek: Gyorsan száradó, gyenge szagú és könnyen kezelhető

A vízbázisú akrilfestékek az elmúlt években abszolút kedvencekké váltak. Kifejezetten gyorsan száradnak, szagtalanok, vízzel vagy speciális hígítóval könnyen feldolgozhatók. Az ecsetek festés után könnyen tisztíthatók. Az akrilfestékek ideálisak finom részletek festésére, és ideálisan rétegezhetők anélkül, hogy az alatta lévő festékréteg feloldódna.

Finom felületkialakítás professzionális airbrush technológiával

Ha egyenletes festést szeretne elérni ecsetnyomok nélkül, akkor nincs mód a szórópisztoly kikerülésére. A Airbrush- A technológia ostyavékony rétegeket tesz lehetővé, amelyekkel a modell legapróbb részletei és gravírozásai is teljesen megőrződnek. Pontosan megvalósíthatja a valósághű árnyékolást, álcázási mintákat vagy időjárási hatásokat.

A fröccsnyomtatási technológia tökéletes kezdetéhez az előkészítetteket ajánljuk Airbrush komplett készletek. Ezek összehangolt komponenseket tartalmaznak, például szórópisztolyt, levegőtömlőt és nyomásforrást, így azonnal elkezdhet dolgozni anélkül, hogy hosszas keresgélésre lenne szüksége. Minden rendszer szíve erőteljes és csendes Airbrush kompresszorok, amelyek állandó légnyomást biztosítanak – az egyenletes szóráskép alapkövetelménye.

A modellkészítés elengedhetetlen kellékei: A ragasztótól a speciális szerszámokig

Az első osztályú eredményhez nem csak szín szükséges. Csak a megfelelő tartozékokkal válik precízé, biztonságossá és tartósan szórakoztatóvá az építés. A jól felszerelt munkaasztal a következőket tartalmazza:

  • Speciális ragasztó: A finom adagolású kanüllel ellátott folyékony ragasztó tartósan és precízen hegeszti a műanyag részeket. Az átlátszó ragasztók biztosítják, hogy az átlátszó részek, például a pilótafülke ablakai ne fakuljanak el.
  • Precíziós szerszámok: Oldalvágók az alkatrészek tiszta eltávolításához a fröccsöntött részről, modellkészítő kések sorjázáshoz és reszeléshez, valamint csiszolólapok a sima átmenetekhez.
  • Ecsetek és applikátorok: Kiváló minőségű vörös sable vagy szintetikus ecsetek különböző méretekben a pontos vonalakért és a tiszta betűrészletekért.
  • Alapozók és átlátszó bevonatok: A jó alapozó ideális alapot teremt a festék tapadásához, míg a matt, szatén vagy fényes felület tartósan védi a modellt.

Tippek a modellek tökéletes előkészítéséhez és öregítéséhez

Annak érdekében, hogy a színek optimálisan tapadjanak, az összeszerelés vagy festés előtt minden műanyag alkatrésznek zsírmentesnek kell lennie. Egy rövid fürdő langyos, szappanos vízben eltávolítja a gyártásból származó leválasztó szer maradványait. Száradás után egy vékony alapozóréteg biztosítja az ideális tapadási feltételeket.

Szeretne életet lehelni modelljeibe? Speciális hatású színekkel, mosószerekkel és pigmentekkel olyan időjárási nyomokat hozhat létre, mint a rozsda, korom vagy olajnyomok. Így válik egy egyszerű műanyag készletből autentikus, egyedi darab, egyedi történettel.

Gyakran ismételt kérdések

Nem találta meg a megfelelő választ a GYIK-ben, vagy szeretne többet megtudni termékeinkről? A miénk Ügyfélszolgálat az Ön oldalán áll tanácsokkal és támogatással – gyorsan, hozzáértően és személyesen. Mindegy, hogy műszaki részletekről, pótalkatrészekről vagy használati tippekről van szó: mi az Ön rendelkezésére állunk.

24 órás támogatás

Telefon

Hétfőtől csütörtökig 9:00-15:00, pénteken 9:00-12:00
A leggyakrabban feltett kérdések
Mely színek a legjobbak a modellkészítésben kezdőknek?

Kezdőknek általában az akrilfestékeket ajánljuk, mivel ezek vízben oldódnak, szagtalanok és gyorsan száradnak. Ha azonban a klasszikus zománcszíneket részesíti előnyben, akkor a legjobb, ha praktikus komplett készleteket használ, mint például a 6x14 ml-es zománcszínek alapszínkészletét. Ez azt jelenti, hogy azonnal megkapja az összes alapszínt az első modellekhez professzionális minőségben.

Hogyan használhatom legjobban az autófesték-készletet zománcfestékekkel?

Az autófesték-készlet (6x14 ml-es zománcfestékek) kifejezetten a jármű tipikus fényezéséhez van szabva. Használat előtt alaposan keverje meg a színeket, amíg a pigmentek egyenletesen el nem oszlanak. A festéket közvetlenül használhatja ecsettel történő megmunkáláshoz. Ha a színeket ki szeretné szórni, hígítsa arányosan speciális zománcfestékkeverékkel, hogy optimális viszkozitást érjen el a szórópisztoly számára.

Mire kell figyelnem a hajómodellek színének kiválasztásakor?

A hajómodellek gyakran igényelnek matt tónusok keverékét a víz alatti hajótesthez és félmatt vagy fényes tónusokat a felépítményekhez és a részletekhez. Ha vegyes hajómodelleket épít, mint például a Model Building Ships Mix, ügyeljen arra, hogy megfelelő szürke, piros és fa tónusok álljanak rendelkezésre, hogy a fedélzet és a hajótest valósághű legyen.

Kombinálhatom az akril- és zománcfestékeket ugyanazon a modellen?

Igen, ez gond nélkül lehetséges, ha odafigyel a száradási időkre. Egy jól bevált szabály: Először vigye fel a zománcfestéket, és hagyja teljesen megszáradni (legalább 24 órán keresztül). Ezután akrilfestékekkel nyugodtan festhet rá részleteket vagy effektusokat. Másrészt óvatosnak kell lenni, mivel a zománcfestékben lévő oldószerek megtámadhatják a friss akrilrétegeket.

Milyen alapvető eszközökre van szükségem a modellépítéshez?

Az abszolút alapfelszereltség tartalmaz egy éles oldalvágót, egy modellkészítő kést (szikét), csiszolópapírt vagy csiszolópálcikákat különböző szemcseméretekben (pl. 600-tól 2000-ig), precíziós ragasztót kanüllel és 2-3 ecsetet 0, 2 és 4 méretben. Ez azt jelenti, hogy jól felkészült az első munkája gondos összeszerelésére és tervezésére.