Modell épületszínek és kiegészítők a részletekre való mesteri odafigyelés érdekében

Modell épületszínek és kiegészítők a részletekre való mesteri odafigyelés érdekében

Ha első osztályt keresel Modellkészítés színek és kiegészítők jó helyre jöttél. A precíz modellkészlet csak a megfelelő színekkel, finom szerszámokkal és a megfelelő ragasztóval kel életre. Mindegy, hogy a finom részleteket szeretné hangsúlyozni, vagy hibátlan felületet szeretne elérni – jól átgondolt kínálatunkkal magasabb szintre emelheti hobbit.

Rendezés:
Rendezés:
sárgaréz, fém 14 ml-es kannasárgaréz, fém 14 ml-es kanna
0 0
Art. Nr 321929090 Fémes "sárgaréz" zománc színes zománc - 14 ml
Normál áron€2,79
€199,29 /l
éjkék, fényes RAL 5022 Aqua Color 18 mléjkék, fényes RAL 5022 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361549090 Fényes "Night Blue" (RAL 5022) Aqua Color - 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
Maszkoló szalag 6 mm
0 0
Art. Nr 396949090 Revell maszkolószalag - 6mm x 10m
Normál áron€2,99
€0,30 /m
sárga, fényes RAL 1018 Aqua Color 18 mlsárga, fényes RAL 1018 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361129090 Fényes "Yellow" (RAL 1018) Aqua Color Acrylic - 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
levélzöld, félmatt RAL 6001 14 ml-es kannalevélzöld, félmatt RAL 6001 14 ml-es kanna
0 0
Art. Nr 323649090 Selyem "Leaf Green" (RAL 6001) Zománc Színes Zománc 14ml
Normál áron€2,79
€199,29 /l
tengerzöld, matt RAL 6028 Aqua Color 18 mltengerzöld, matt RAL 6028 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361489090 Matt "Sea Green" (RAL 6028)Aqua Color Akril 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
okker, matt RAL 1011 14 ml-es kannaokker, matt RAL 1011 14 ml-es kanna
0 0
Art. Nr 321889090 Matt "Ocher Brown" (RAL 1011) Email Color - 14ml
Normál áron€2,79
€199,29 /l
Középszürke, matt USAF Aqua Color 18 mlKözépszürke, matt USAF Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361439090 Matt "USAF Medium Grey" Aqua Color Acrylic - 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
színtelen, matt, nem fedő Aqua Color 18 mlszíntelen, matt, nem fedő Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361029090 "Clear Matt" Aqua Color Acrylic - 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
Plasto gittPlasto gitt
0 0
Art. Nr 396079090 Revell "Plasto" töltő/javító gitt - 25g
Normál áron€5,15
€206,00 /l
Téglavörös, matt Aqua Color 18 mlTéglavörös, matt Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361379090 Matt "Vörösbarna" (RAL 3009) Aqua Color - 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
Nato oliva, matt RAL 7013 Aqua Color 18 mlNato oliva, matt RAL 7013 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361469090 Matt "NATO Olive" (RAL 7013)Aqua Color Acrylic18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
Revell Color Mix 100mlRevell Color Mix 100ml
0 0
Art. Nr 396129090 Revell "Color Mix" zománchígító - 100 ml
Normál áron€9,29
€92,90 /l
Homok, matt Aqua Color 18 mlHomok, matt Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361169090 Matt "Sandy Yellow" (RAL 1024) Aqua Color - 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
szürke, félmatt RAL 7001 14 ml-es kannaSelyem "Grey" (RAL 7001) Email Color Zománc - 14ml
0 0
Art. Nr 323749090 Selyem "Grey" (RAL 7001) Email Color Zománc - 14ml
Normál áron€2,79
€199,29 /l
Hobbikés cserepengékkel
0 0
Art. Nr 390599090 Revell szike 5 pengével (buborékfólia)
Normál áron€7,19
Revell munkaállomásRevell munkaállomás
8 8
Art. Nr 390859090 Revell munkaállomás
Normál áron€35,99
bőr barna, matt RAL 8027 14 ml-es kannabőr barna, matt RAL 8027 14 ml-es kanna
0 0
Art. Nr 321849090 Matt "Bőrbarna" (RAL 8027) Email szín - 14ml
Normál áron€2,79
€199,29 /l
barna, matt RAL 8023 14 ml-es kannabarna, matt RAL 8023 14 ml-es kanna
0 0
Art. Nr 321859090 Matt "Barna" (RAL 8023) Email Color Zománc - 14ml
Normál áron€2,79
€199,29 /l
Réz, metál Aqua Color 18 mlRéz, metál Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361939090 Fémes "Réz" Aqua Color Acrylic - 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
Világos olíva, matt Aqua Color 18 mlVilágos olíva, matt Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361459090 Matt "Light Olive" (RAL 7003) Aqua Color - 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
tűzpiros, fényes RAL 3000 14 ml-es kannatűzpiros, fényes RAL 3000 14 ml-es kanna
0 0
Art. Nr 321319090 Fényes "Fiery Red" (RAL 3000) Email Color - 14ml
Normál áron€2,79
€199,29 /l
Lufthansa kék, félmatt Aqua Color 18 mlLufthansa kék, félmatt Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 363509090 Selyem "Lufthansa Blue" (RAL 5013) Aqua Color - 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
Páncélozott szürke, matt RAL 7024 14 ml-es kannaPáncélozott szürke, matt RAL 7024 14 ml-es kanna
0 0
Art. Nr 321789090 Matt "Tank Grey" (RAL 7024)Email Color Zománc 14ml
Normál áron€2,79
€199,29 /l
Szorító készlet, 8 dbSzorító készlet, 8 db
0 0
Art. Nr 390709090 Revell Model Clamp Set (8db) buborékfólia
Normál áron€7,19

A tökéletes színválasztás a modellkészítéshez: zománc vagy akril?

A megfelelő színrendszer kiválasztása az első fontos lépés egy lenyűgöző modell létrehozása felé. Attól függően, hogy melyik technikát részesíti előnyben, és milyen felületet szeretne elérni, különböző színtípusok állnak rendelkezésre. Kínálatunkban precízen összehangolt színeket talál, amelyeket kifejezetten műanyag modellkészítéshez fejlesztettek ki.

Zománc színek (Enamel): Magas fedés és klasszikus kivitel

A zománcszínek a műanyag modellkészítés jól bevált klasszikusai. Rendkívül magas fedőképesség és kiváló tapadás jellemzi őket a műanyag felületeken. Mivel lassabban száradnak, mint az akrilfestékek, elegendő időt biztosítanak a sima színátmenetekhez, összetett öregítési technikákhoz és tiszta ecsetkezeléshez, látható ecsetvonások nélkül. A kezdéshez ilyen összehangolt kombinációk állnak rendelkezésre Alapszínek készlet amellyel azonnal kéznél van egy szilárd alapfelszerelés a legfontosabb színekhez.

Akril festékek: Gyorsan száradó, gyenge szagú és könnyen kezelhető

A vízbázisú akrilfestékek az elmúlt években abszolút kedvencekké váltak. Kifejezetten gyorsan száradnak, szagtalanok, vízzel vagy speciális hígítóval könnyen feldolgozhatók. Az ecsetek festés után könnyen tisztíthatók. Az akrilfestékek ideálisak finom részletek festésére, és ideálisan rétegezhetők anélkül, hogy az alatta lévő festékréteg feloldódna.

Finom felületkialakítás professzionális airbrush technológiával

Ha egyenletes festést szeretne elérni ecsetnyomok nélkül, akkor nincs mód a szórópisztoly kikerülésére. A Airbrush- A technológia ostyavékony rétegeket tesz lehetővé, amelyekkel a modell legapróbb részletei és gravírozásai is teljesen megőrződnek. Pontosan megvalósíthatja a valósághű árnyékolást, álcázási mintákat vagy időjárási hatásokat.

A fröccsnyomtatási technológia tökéletes kezdetéhez az előkészítetteket ajánljuk Airbrush komplett készletek. Ezek összehangolt komponenseket tartalmaznak, például szórópisztolyt, levegőtömlőt és nyomásforrást, így azonnal elkezdhet dolgozni anélkül, hogy hosszas keresgélésre lenne szüksége. Minden rendszer szíve erőteljes és csendes Airbrush kompresszorok, amelyek állandó légnyomást biztosítanak – az egyenletes szóráskép alapkövetelménye.

A modellkészítés elengedhetetlen kellékei: A ragasztótól a speciális szerszámokig

Az első osztályú eredményhez nem csak szín szükséges. Csak a megfelelő tartozékokkal válik precízé, biztonságossá és tartósan szórakoztatóvá az építés. A jól felszerelt munkaasztal a következőket tartalmazza:

  • Speciális ragasztó: A finom adagolású kanüllel ellátott folyékony ragasztó tartósan és precízen hegeszti a műanyag részeket. Az átlátszó ragasztók biztosítják, hogy az átlátszó részek, például a pilótafülke ablakai ne fakuljanak el.
  • Precíziós szerszámok: Oldalvágók az alkatrészek tiszta eltávolításához a fröccsöntött részről, modellkészítő kések sorjázáshoz és reszeléshez, valamint csiszolólapok a sima átmenetekhez.
  • Ecsetek és applikátorok: Kiváló minőségű vörös sable vagy szintetikus ecsetek különböző méretekben a pontos vonalakért és a tiszta betűrészletekért.
  • Alapozók és átlátszó bevonatok: A jó alapozó ideális alapot teremt a festék tapadásához, míg a matt, szatén vagy fényes felület tartósan védi a modellt.

Tippek a modellek tökéletes előkészítéséhez és öregítéséhez

Annak érdekében, hogy a színek optimálisan tapadjanak, az összeszerelés vagy festés előtt minden műanyag alkatrésznek zsírmentesnek kell lennie. Egy rövid fürdő langyos, szappanos vízben eltávolítja a gyártásból származó leválasztó szer maradványait. Száradás után egy vékony alapozóréteg biztosítja az ideális tapadási feltételeket.

Szeretne életet lehelni modelljeibe? Speciális hatású színekkel, mosószerekkel és pigmentekkel olyan időjárási nyomokat hozhat létre, mint a rozsda, korom vagy olajnyomok. Így válik egy egyszerű műanyag készletből autentikus, egyedi darab, egyedi történettel.

Gyakran ismételt kérdések

Nem találta meg a megfelelő választ a GYIK-ben, vagy szeretne többet megtudni termékeinkről? A miénk Ügyfélszolgálat az Ön oldalán áll tanácsokkal és támogatással – gyorsan, hozzáértően és személyesen. Mindegy, hogy műszaki részletekről, pótalkatrészekről vagy használati tippekről van szó: mi az Ön rendelkezésére állunk.

24 órás támogatás

Telefon

Hétfőtől csütörtökig 9:00-15:00, pénteken 9:00-12:00
A leggyakrabban feltett kérdések
Mely színek a legjobbak a modellkészítésben kezdőknek?

Kezdőknek általában az akrilfestékeket ajánljuk, mivel ezek vízben oldódnak, szagtalanok és gyorsan száradnak. Ha azonban a klasszikus zománcszíneket részesíti előnyben, akkor a legjobb, ha praktikus komplett készleteket használ, mint például a 6x14 ml-es zománcszínek alapszínkészletét. Ez azt jelenti, hogy azonnal megkapja az összes alapszínt az első modellekhez professzionális minőségben.

Hogyan használhatom legjobban az autófesték-készletet zománcfestékekkel?

Az autófesték-készlet (6x14 ml-es zománcfestékek) kifejezetten a jármű tipikus fényezéséhez van szabva. Használat előtt alaposan keverje meg a színeket, amíg a pigmentek egyenletesen el nem oszlanak. A festéket közvetlenül használhatja ecsettel történő megmunkáláshoz. Ha a színeket ki szeretné szórni, hígítsa arányosan speciális zománcfestékkeverékkel, hogy optimális viszkozitást érjen el a szórópisztoly számára.

Mire kell figyelnem a hajómodellek színének kiválasztásakor?

A hajómodellek gyakran igényelnek matt tónusok keverékét a víz alatti hajótesthez és félmatt vagy fényes tónusokat a felépítményekhez és a részletekhez. Ha vegyes hajómodelleket épít, mint például a Model Building Ships Mix, ügyeljen arra, hogy megfelelő szürke, piros és fa tónusok álljanak rendelkezésre, hogy a fedélzet és a hajótest valósághű legyen.

Kombinálhatom az akril- és zománcfestékeket ugyanazon a modellen?

Igen, ez gond nélkül lehetséges, ha odafigyel a száradási időkre. Egy jól bevált szabály: Először vigye fel a zománcfestéket, és hagyja teljesen megszáradni (legalább 24 órán keresztül). Ezután akrilfestékekkel nyugodtan festhet rá részleteket vagy effektusokat. Másrészt óvatosnak kell lenni, mivel a zománcfestékben lévő oldószerek megtámadhatják a friss akrilrétegeket.

Milyen alapvető eszközökre van szükségem a modellépítéshez?

Az abszolút alapfelszereltség tartalmaz egy éles oldalvágót, egy modellkészítő kést (szikét), csiszolópapírt vagy csiszolópálcikákat különböző szemcseméretekben (pl. 600-tól 2000-ig), precíziós ragasztót kanüllel és 2-3 ecsetet 0, 2 és 4 méretben. Ez azt jelenti, hogy jól felkészült az első munkája gondos összeszerelésére és tervezésére.