Modell épületszínek és kiegészítők a részletekre való mesteri odafigyelés érdekében

Modell épületszínek és kiegészítők a részletekre való mesteri odafigyelés érdekében

Ha első osztályt keresel Modellkészítés színek és kiegészítők jó helyre jöttél. A precíz modellkészlet csak a megfelelő színekkel, finom szerszámokkal és a megfelelő ragasztóval kel életre. Mindegy, hogy a finom részleteket szeretné hangsúlyozni, vagy hibátlan felületet szeretne elérni – jól átgondolt kínálatunkkal magasabb szintre emelheti hobbit.

Rendezés:
Rendezés:
világoskék, fényes RAL 5012 14 ml-es kannavilágoskék, fényes RAL 5012 14 ml-es kanna
0 0
Art. Nr 321509090 Fényes "Light Blue" (RAL 5012) Email Color - 14ml
Normál áron€2,79
€199.285,71 /kg
Bézs, félmatt Aqua Color 18 mlBézs, félmatt Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 363149090 Selyem "Bézs" (RAL 1001) Aqua Color Acrylic - 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
Revell pipettakészlet (6 db)
0 0
Art. Nr 383709090 Revell pipettakészlet (6db)
Normál áron€5,15
kék, fényes RAL 5005 Aqua Color 18 mlkék, fényes RAL 5005 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361529090 Fényes "Blue" (RAL 5005) Aqua Color Acrylic - 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
Painta Aqua
0 0
Art. Nr 396249090 Revell "Painta Aqua" ecsetkészlet (00/1/2/3/5)
Normál áron€14,49
bőrszín, matt Aqua Color 18 mlbőrszín, matt Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361359090 Matt "Flesh" Aqua Color Akril - 18 ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
Lila piros, félmatt Aqua Color 18 mlLila piros, félmatt Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 363319090 Selyem "Purple Red" (RAL 3004) Aqua Color Acrylic 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
föld színű, matt RAL 7006 Aqua Color 18 mlföld színű, matt RAL 7006 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361879090 Matt "Földbarna" (RAL 7006) Aqua Color - 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
színtelen, fényes 14 ml-es doboz"Clear Gloss" Email Color Enamel - 14ml
Art. Nr 321019090 "Clear Gloss" Email Color Enamel - 14ml
Normál áron€2,79
€199,29 /l
Sötétzöld, matt Aqua Color 18 mlSötétzöld, matt Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361399090 Matt "Dark Green" Aqua Color Akril - 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
Vágószőnyeg, kicsiRevell vágószőnyeg – Sml (A4)
0 0
Art. Nr 390569090 Revell vágószőnyeg – Sml (A4)
Normál áron€10,29
Contacta Professional - Extra Thin, ragasztó 30 mlContacta Professional - Extra Thin, ragasztó 30 ml
Art. Nr 396009090 Contacta Professional extra vékony ragasztó - 30ml
Normál áron€7,69
€256,33 /l
bronz zöld, matt RAL 6031 14 ml-es kannabronz zöld, matt RAL 6031 14 ml-es kanna
0 0
Art. Nr 321659090 Matt "Bronzöld" (RAL 6031) Email szín - 14ml
Normál áron€2,79
€199,29 /l
Világoskék, matt Aqua Color 18 mlVilágoskék, matt Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361499090 Matt "Light Blue" Aqua Color Acrylic - 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
lufthansa sárga, szatén RAL 1028 14 ml-es kannalufthansa sárga, szatén RAL 1028 14 ml-es kanna
0 0
Art. Nr 323109090 Selyem "Lufthansa Yellow" (RAL 1028)Email Color 14ml
Normál áron€2,79
€199,29 /l
Alapszín, primer spray 150 mlAlapszín, primer spray 150 ml
0 0
Art. Nr 398049090 Revell "Basic Color" spray primer - 150 ml
Normál áron€13,49
€79,93 /l
Airbrush alapkészlet kompresszorralAirbrush alapkészlet kompresszorral
0 0
Art. Nr 391959090 Revell új „alapkészlet” (airbrush & kompresszor)
Normál áron€103,00
Kézi fúró 3 fúróval
0 0
Art. Nr 390649090 Revell kézi fúró (csapos satu) 3x fúróval (.7/1/1.3mm)
Normál áron€14,49
kátrányfekete, matt 14 ml-es dobozMatt "Tar Black" (RAL 9021) Email Color - 14ml
0 0
Art. Nr 321069090 Matt "Tar Black" (RAL 9021) Email Color - 14ml
Normál áron€2,79
€199,29 /l
Páfrányzöld, félmatt Aqua Color 18 mlPáfrányzöld, félmatt Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 363609090 Selyem "Fern Green" (RAL 6025) Aqua Color Acrylic 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /kg
Elfogyott
Modellkészlet plusz „Kézműves eszközök”Modellkészlet plusz „Kézműves eszközök”
Art. Nr 296199090 Revell "Model Set Plus - Modeling Tools" (bliszter)
Normál áron€17,49
Elfogyott
bézs, matt RAL 1019 14 ml-es kannabézs, matt RAL 1019 14 ml-es kanna
0 0
Art. Nr 321899090 Matt "beige" (RAL 1019) Email Color Zománc - 14ml
Normál áron€2,79
€199,29 /l
kőszürke, matt RAL 7030 14 ml-es kannakőszürke, matt RAL 7030 14 ml-es kanna
0 0
Art. Nr 321759090 Matt "Stone Grey" (RAL 7030) Email szín - 14ml
Normál áron€2,79
€199,29 /l
Olasz piros, fényes Aqua Color 18 mlOlasz piros, fényes Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361349090 Fényes "Olasz piros" Aqua Color Acrylic - 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l
ultramarin kék, fényes RAL 5002 Aqua Color 18 mlultramarin kék, fényes RAL 5002 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361519090 Gloss "Ultramarine Blue" (RAL 5002) Aqua Color 18ml
Normál áron€3,79
€210,56 /l

A tökéletes színválasztás a modellkészítéshez: zománc vagy akril?

A megfelelő színrendszer kiválasztása az első fontos lépés egy lenyűgöző modell létrehozása felé. Attól függően, hogy melyik technikát részesíti előnyben, és milyen felületet szeretne elérni, különböző színtípusok állnak rendelkezésre. Kínálatunkban precízen összehangolt színeket talál, amelyeket kifejezetten műanyag modellkészítéshez fejlesztettek ki.

Zománc színek (Enamel): Magas fedés és klasszikus kivitel

A zománcszínek a műanyag modellkészítés jól bevált klasszikusai. Rendkívül magas fedőképesség és kiváló tapadás jellemzi őket a műanyag felületeken. Mivel lassabban száradnak, mint az akrilfestékek, elegendő időt biztosítanak a sima színátmenetekhez, összetett öregítési technikákhoz és tiszta ecsetkezeléshez, látható ecsetvonások nélkül. A kezdéshez ilyen összehangolt kombinációk állnak rendelkezésre Alapszínek készlet amellyel azonnal kéznél van egy szilárd alapfelszerelés a legfontosabb színekhez.

Akril festékek: Gyorsan száradó, gyenge szagú és könnyen kezelhető

A vízbázisú akrilfestékek az elmúlt években abszolút kedvencekké váltak. Kifejezetten gyorsan száradnak, szagtalanok, vízzel vagy speciális hígítóval könnyen feldolgozhatók. Az ecsetek festés után könnyen tisztíthatók. Az akrilfestékek ideálisak finom részletek festésére, és ideálisan rétegezhetők anélkül, hogy az alatta lévő festékréteg feloldódna.

Finom felületkialakítás professzionális airbrush technológiával

Ha egyenletes festést szeretne elérni ecsetnyomok nélkül, akkor nincs mód a szórópisztoly kikerülésére. A Airbrush- A technológia ostyavékony rétegeket tesz lehetővé, amelyekkel a modell legapróbb részletei és gravírozásai is teljesen megőrződnek. Pontosan megvalósíthatja a valósághű árnyékolást, álcázási mintákat vagy időjárási hatásokat.

A fröccsnyomtatási technológia tökéletes kezdetéhez az előkészítetteket ajánljuk Airbrush komplett készletek. Ezek összehangolt komponenseket tartalmaznak, például szórópisztolyt, levegőtömlőt és nyomásforrást, így azonnal elkezdhet dolgozni anélkül, hogy hosszas keresgélésre lenne szüksége. Minden rendszer szíve erőteljes és csendes Airbrush kompresszorok, amelyek állandó légnyomást biztosítanak – az egyenletes szóráskép alapkövetelménye.

A modellkészítés elengedhetetlen kellékei: A ragasztótól a speciális szerszámokig

Az első osztályú eredményhez nem csak szín szükséges. Csak a megfelelő tartozékokkal válik precízé, biztonságossá és tartósan szórakoztatóvá az építés. A jól felszerelt munkaasztal a következőket tartalmazza:

  • Speciális ragasztó: A finom adagolású kanüllel ellátott folyékony ragasztó tartósan és precízen hegeszti a műanyag részeket. Az átlátszó ragasztók biztosítják, hogy az átlátszó részek, például a pilótafülke ablakai ne fakuljanak el.
  • Precíziós szerszámok: Oldalvágók az alkatrészek tiszta eltávolításához a fröccsöntött részről, modellkészítő kések sorjázáshoz és reszeléshez, valamint csiszolólapok a sima átmenetekhez.
  • Ecsetek és applikátorok: Kiváló minőségű vörös sable vagy szintetikus ecsetek különböző méretekben a pontos vonalakért és a tiszta betűrészletekért.
  • Alapozók és átlátszó bevonatok: A jó alapozó ideális alapot teremt a festék tapadásához, míg a matt, szatén vagy fényes felület tartósan védi a modellt.

Tippek a modellek tökéletes előkészítéséhez és öregítéséhez

Annak érdekében, hogy a színek optimálisan tapadjanak, az összeszerelés vagy festés előtt minden műanyag alkatrésznek zsírmentesnek kell lennie. Egy rövid fürdő langyos, szappanos vízben eltávolítja a gyártásból származó leválasztó szer maradványait. Száradás után egy vékony alapozóréteg biztosítja az ideális tapadási feltételeket.

Szeretne életet lehelni modelljeibe? Speciális hatású színekkel, mosószerekkel és pigmentekkel olyan időjárási nyomokat hozhat létre, mint a rozsda, korom vagy olajnyomok. Így válik egy egyszerű műanyag készletből autentikus, egyedi darab, egyedi történettel.

Gyakran ismételt kérdések

Nem találta meg a megfelelő választ a GYIK-ben, vagy szeretne többet megtudni termékeinkről? A miénk Ügyfélszolgálat az Ön oldalán áll tanácsokkal és támogatással – gyorsan, hozzáértően és személyesen. Mindegy, hogy műszaki részletekről, pótalkatrészekről vagy használati tippekről van szó: mi az Ön rendelkezésére állunk.

24 órás támogatás

Telefon

Hétfőtől csütörtökig 9:00-15:00, pénteken 9:00-12:00
A leggyakrabban feltett kérdések
Mely színek a legjobbak a modellkészítésben kezdőknek?

Kezdőknek általában az akrilfestékeket ajánljuk, mivel ezek vízben oldódnak, szagtalanok és gyorsan száradnak. Ha azonban a klasszikus zománcszíneket részesíti előnyben, akkor a legjobb, ha praktikus komplett készleteket használ, mint például a 6x14 ml-es zománcszínek alapszínkészletét. Ez azt jelenti, hogy azonnal megkapja az összes alapszínt az első modellekhez professzionális minőségben.

Hogyan használhatom legjobban az autófesték-készletet zománcfestékekkel?

Az autófesték-készlet (6x14 ml-es zománcfestékek) kifejezetten a jármű tipikus fényezéséhez van szabva. Használat előtt alaposan keverje meg a színeket, amíg a pigmentek egyenletesen el nem oszlanak. A festéket közvetlenül használhatja ecsettel történő megmunkáláshoz. Ha a színeket ki szeretné szórni, hígítsa arányosan speciális zománcfestékkeverékkel, hogy optimális viszkozitást érjen el a szórópisztoly számára.

Mire kell figyelnem a hajómodellek színének kiválasztásakor?

A hajómodellek gyakran igényelnek matt tónusok keverékét a víz alatti hajótesthez és félmatt vagy fényes tónusokat a felépítményekhez és a részletekhez. Ha vegyes hajómodelleket épít, mint például a Model Building Ships Mix, ügyeljen arra, hogy megfelelő szürke, piros és fa tónusok álljanak rendelkezésre, hogy a fedélzet és a hajótest valósághű legyen.

Kombinálhatom az akril- és zománcfestékeket ugyanazon a modellen?

Igen, ez gond nélkül lehetséges, ha odafigyel a száradási időkre. Egy jól bevált szabály: Először vigye fel a zománcfestéket, és hagyja teljesen megszáradni (legalább 24 órán keresztül). Ezután akrilfestékekkel nyugodtan festhet rá részleteket vagy effektusokat. Másrészt óvatosnak kell lenni, mivel a zománcfestékben lévő oldószerek megtámadhatják a friss akrilrétegeket.

Milyen alapvető eszközökre van szükségem a modellépítéshez?

Az abszolút alapfelszereltség tartalmaz egy éles oldalvágót, egy modellkészítő kést (szikét), csiszolópapírt vagy csiszolópálcikákat különböző szemcseméretekben (pl. 600-tól 2000-ig), precíziós ragasztót kanüllel és 2-3 ecsetet 0, 2 és 4 méretben. Ez azt jelenti, hogy jól felkészült az első munkája gondos összeszerelésére és tervezésére.