Revell Glue: de perfecte houvast voor uw modelbouwprojecten

Revell Glue: de perfecte houvast voor uw modelbouwprojecten

Revell-lijm is het hart van elk succesvol plastic modelbouwproject, want zonder de juiste verbinding kan zelfs het meest gedetailleerde model niet bij elkaar blijven. Of u nu kwetsbare afzonderlijke onderdelen verlijmt of grote onderdelen bevestigt: met de speciaal ontwikkelde lijmen van Revell bereikt u altijd schone, duurzame en krachtige resultaten. Duik in ons assortiment en vind precies de lijm die perfect bij jouw wensen past!

Sorteer op:
Sorteer op:
Contacta Helder, 20 gContacta Helder, 20 g
0 0
Art. Nr 396099090 Revell "Contacta Clear" lijm voor transparante onderdelen - 20 g
Normale prijs€5,49
€274,50 /kg
Sticker Zachte weekmaker 30mlSticker Zachte weekmaker 30ml
0 0
Art. Nr 396939090 Revell "Decal Soft" stickerverzachter - 30 ml
Normale prijs€7,69
€256,33 /l
Contacta Professional Mini, lijm (fles 12,5 g)Contacta Professional Mini, lijm (fles 12,5 g)
8 8
Art. Nr 396089090 Revell "Contacta Professional Mini"-lijm - 12,5 g
Normale prijs€4,59
€367,20 /kg
Revell "Contacta Professional" lijm met naald - 25 gRevell "Contacta Professional" lijm met naald - 25 g
Art. Nr 296049090 Revell "Contacta Professional" lijm met naald - 25 g
Normale prijs€7,19
€287,60 /kg
Plasto stopverfPlasto stopverf
0 0
Art. Nr 396079090 Revell "Plasto" vul-/reparatieplamuur - 25 g
Normale prijs€5,15
€206,00 /l
Contacta Professional - Extra dun, lijm 30 mlContacta Professional - Extra dun, lijm 30 ml
Art. Nr 396009090 Contacta Professionele extra dunne lijm - 30ml
Normale prijs€7,69
€256,33 /l
Contacta Liquid Special, lijm (fles 30 g)Contacta Liquid Special, lijm (fles 30 g)
0 0
Art. Nr 396069090 Contacta Liquid Special, lijm (fles 30 g)
Normale prijs€8,79
€293,00 /kg
Contacta, tubelijm 13 gContacta, tubelijm 13 g
0 0
Art. Nr 396029090 Revell "Contacta Glue" gellijm - 13g
Normale prijs€3,09
€237,69 /kg
Contacta Liquid, vloeibare lijm (18 g)Contacta Liquid, vloeibare lijm (18 g)
0 0
Art. Nr 396019090 Revell "Contacta Liquid" lijm met penseel - 18 g
Normale prijs€4,15
€230,56 /kg
Color Stop, toplaag 30mlColor Stop, toplaag 30ml
0 0
Art. Nr 398019090 Revell Vloeibaar Masker "Color Stop" - 30 ml
Normale prijs€7,69
€256,33 /l
Flessenlijm blisterverpakking
Art. Nr 296019090 Contacta vloeibare lijm met penseel - 18 g (blister)
Normale prijs€5,15
€286,11 /kg
Neu
Contacta Lijm BasissetContacta Lijm Basisset
Art. Nr 396189090 Contacta Lijm Basisset
Normale prijs€17,49
Contacta Snel 5 gContacta Snel 5 g
0 0
Art. Nr 396139090 Revell "Contacta Quick" snelhardende CA-lijm - 5 g
Normale prijs€5,49
€1.098,00 /l
Tubelijm SB in blister
Art. Nr 296029090 Revell "Contacta Glue" gellijm - 13g (blister)
Normale prijs€4,14
€318,46 /kg

Waarom de juiste Revell-lijm het verschil maakt

Bij het maken van modellen gaat het om precisie, geduld en aandacht voor detail. Bij het in elkaar zetten van een model wil je dat de naden onzichtbaar blijven, dat plastic onderdelen oerdegelijk blijven en dat delicate oppervlakken niet beschadigd raken. Dit is precies waar de goed doordachte chemie van het merk Revell in het spel komt. In tegenstelling tot conventionele huishoudlijm of universele lijm werken speciale lijmen voor de kunststofmodelbouw via het principe van koudlassen.

Dit betekent: De lijm lost de bovenste laag van het plastic (meestal polystyreen) enigszins op. Wanneer de onderdelen tegen elkaar worden gedrukt, combineren de vloeibaar gemaakte plastic moleculen met elkaar. Na uitharding ontstaat een naadloze, uiterst stabiele verbinding die net zo sterk is als het materiaal zelf. Als u waarde hecht aan professionele resultaten, moet u speciaal op maat gemaakte lijm gebruiken.

De populairste Revell-lijmen in één oogopslag

Het assortiment biedt verschillende lijmvarianten, zodat u voor elke fase van uw bouwproject het optimale gereedschap bij de hand heeft. Afhankelijk van de grootte, het materiaal en de bereikbaarheid van de locatie selecteert u de passende woningen:

Revell Contacta Professional – De onmisbare met een naaldcanule

De meest bekende vloeibare lijm onder modelbouwers is de Revell Contacta Professional. Dankzij de fijne holle metalen naald kunt u met uiterste precisie doseren. Zelfs de kleinste componenten in kleine luifels of fijne antennes kunnen nauwkeurig worden bevestigd zonder dat overtollige lijm het model uitsmeert. De vloeibare consistentie zorgt er bovendien voor dat de lijm door capillaire werking diep in nauwe spleten doordringt.

Revell Contacta Liquid & Clear – Voor speciale taken

Als je grotere vlakken moet verlijmen, is een kwastlijm zoals Contacta Liquid de ideale keuze. U kunt de lijm eenvoudig op een groot oppervlak aanbrengen voordat u de componenten samenvoegt. Bent u op zoek naar een oplossing voor transparante onderdelen zoals cockpitruiten, ramen of koplamplenzen? Gebruik hier nooit normale plasticlijm, omdat de daarin aanwezige oplosmiddelen het transparante plastic vertroebelen. Speciale transparante lijmen drogen volledig transparant op en zorgen voor een onberispelijk uiterlijk.

Voor elk project het juiste gereedschap

Of je nu werkt aan verfijnde historische schepen zoals de iconische RMS Titanic van Revell work, legendarische muscle car's uit de serie Revell VS constructies uit de omgeving samenstellen of boeiend maken Revell-ingenieurs geïmplementeerd: De lijm moet passen bij uw werkstijl. Hoewel complexe kits de hoogste precisie vereisen, zijn beginners en projecten voor jongere bouwers in dit segment Revell-kinderen gebruiksgemak staat op de voorgrond.

Professionele tips voor een perfecte hechting

Om ervoor te zorgen dat uw volgende modelbouwproject een succes wordt, hebben wij enkele beproefde tips uit onze werkplaats voor u op een rij gezet:

  • Houd oppervlakken vetvrij: Was vóór het lijmen de kunststof lijstwerk in lauw zeepsop. Zo verwijder je resten van lossingsmiddel uit de productie.
  • Verf verwijderen vóór het lijmen: Lijm last kunststof aan kunststof. Als er al verf op het lijmoppervlak zit, hecht de lijm alleen aan de verflaag. Schraap de verf op de contactpunten voorzichtig af met een scalpel.
  • Minder is meer: Breng lijm altijd spaarzaam aan. Te veel lijm kan het plastic zachter maken en lelijke deuken veroorzaken.
  • Verstopte canules reinigen: Als de fijne metalen naald van uw Contacta-lijm opdroogt, houdt u eenvoudigweg een fijne aanstekervlam even tegen het uiteinde van de naald. De gedroogde lijm verbrandt onmiddellijk en de naald is weer vrij.

Veelgestelde vragen

Heeft u het juiste antwoord niet gevonden in de FAQ of wilt u meer weten over onze producten? De onze Klantenservice staat met advies en ondersteuning aan uw zijde – snel, vakkundig en persoonlijk. Of het nu gaat om technische details, reserveonderdelen of gebruikstips: wij staan ​​voor u klaar.

24/7 ondersteuning

Telefoon

Maandag t/m donderdag 9.00 tot 15.00 uur, vrijdag 9.00 tot 12.00 uur

E-mail

De meest gestelde vragen
Welke Revell-lijm is het beste voor beginners?

Om te beginnen raden wij duidelijk de Revell Contacta Professional aan. Door de fijne naaldcanule is het doseren bijzonder eenvoudig en schoon. Hierdoor heeft u volledige controle over de hoeveelheid lijm en voorkomt u dat er vlekken op de componenten ontstaan. Het is ideaal voor bijna alle standaard plastic kits.

Hoe lijm ik fijne plastic onderdelen op grote projecten zoals de RMS Titanic van Revell?

Gedetailleerde kits zoals de RMS Titanic van Revell bevatten vaak zeer delicate onderdelen zoals tuigage, balustrades of kleine dekconstructies. Gebruik hiervoor de Contacta Professional met zijn fijne metalen canule. Breng kleine puntjes lijm aan, plaats het onderdeel met een pincet en laat de lijm een ​​paar seconden uitharden. Voor transparante ramen op de bovenbouw kunt u het beste speciale transparante lijm gebruiken.

Welke lijm is geschikt voor architectonische modellen zoals de Eiffeltoren van Revell of de Tower Bridge Revell?

In grote bouwpakketten zoals de Eiffeltoren van Revell of de Tower Bridge Revell komen lange stijlen en grote gevelelementen samen. Voor kleine stutten kunt u het beste Contacta Professional gebruiken. Als er sprake is van zeer lange verbindingsnaden tussen de basisplaten, kan een vloeibare kwastlijm ook nuttig zijn om de oppervlakken snel te coaten voordat de lijm droogt.

Kan ik harsdelen of metaal ook verlijmen met Revell kunststoflijm?

Nee, de klassieke Revell-kunststoflijm is gebaseerd op een oplosmiddel dat specifiek polystyreenkunststof las. Materialen zoals metaal, hars of foto-geëtste onderdelen lossen niet op. Voor verbindingen tussen kunststof en metaal of hars heb je secondelijm (cyanoacrylaat) of tweecomponenten epoxyharslijm nodig.

Wat kan ik doen als de naald van de Revell-lijmfles verstopt is?

Een verstopte metalen canule is heel gemakkelijk schoon te maken. Je kunt een heel fijn draadje door de naald halen of het uiteinde van de naald kort verwarmen met een aansteker. De opgedroogde lijm in de canule brandt zonder resten achter te laten en de opening is direct weer vrij.

Hoe lang moet Revell-lijm drogen voordat deze volledig veerkrachtig is?

De lijm hardt al na enkele minuten uit, zodat de componenten hun positie behouden. Handkracht wordt meestal na 10 tot 20 minuten bereikt. Totdat de chemische lasverbinding zijn maximale eindsterkte heeft bereikt, moet u het model ongeveer 24 uur laten drogen. Pas daarna is schuren of schilderen aan te raden.