Email Color – Najwyższej klasy kolory modelarskie spełniające najwyższe wymagania

Email Color – Najwyższej klasy kolory modelarskie spełniające najwyższe wymagania

Jeśli chcesz nadać swoim plastikowym modelom realistyczne wykończenie, nie ma innego wyjścia Kolor e-maila koniec. Te wypróbowane i przetestowane farby emaliowe na bazie żywic syntetycznych od dziesięcioleci charakteryzują się niezrównanym kryciem, ekstremalną odpornością na ścieranie i jasnymi kolorami. Niezależnie od tego, czy chodzi o malowanie drobnych detali, czy nakładanie farby na dużą skalę - dzięki naszemu szerokiemu wyborowi kolorów możesz ożywić swoje samoloty, pojazdy i statki i uzyskać nieskazitelne powierzchnie.

Sortuj według:
Sortuj według:
antracyt matowy RAL 7021 puszka 14 mlMatowy „Antracytowy szary” (RAL 7021) Kolor e-mail 14 ml
0 0
Art. Nr 321099090 Matowy „Antracytowy szary” (RAL 7021) Kolor e-mail 14 ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
żelazo, metaliczne puszka 14 mlżelazo, metaliczne puszka 14 ml
0 0
Art. Nr 321919090 Metaliczna emalia „Steel” Color Emalia - 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
srebrna, metaliczna puszka 14 mlsrebrna, metaliczna puszka 14 ml
0 0
Art. Nr 321909090 Metaliczna emalia „Srebrna” emalia kolorowa - 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
aluminiowa, metaliczna puszka 14 mlaluminiowa, metaliczna puszka 14 ml
0 0
Art. Nr 321999090 Metaliczna emalia „Aluminium” w kolorze emalii - 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
czarny, półmat RAL 9005 puszka 14 mlczarny, półmat RAL 9005 puszka 14 ml
0 0
Art. Nr 323029090 Jedwabna emalia „Czarna” (RAL 9005) Email Color - 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
biały, półmatowy RAL 9010 puszka 14 mlbiały, półmatowy RAL 9010 puszka 14 ml
0 0
Art. Nr 323019090 Jedwabna „biała” (RAL 9010) emalia e-mail w kolorze - 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
czarny, matowy RAL 9011 puszka 14 mlMatowa emalia „Czarna” (RAL 9011) Email Color - 14ml
0 0
Art. Nr 321089090 Matowa emalia „Czarna” (RAL 9011) Email Color - 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
Ognista czerwień, półmat RAL 3000 Puszka 14 mlOgnista czerwień, półmat RAL 3000 Puszka 14 ml
0 0
Art. Nr 323309090 Jedwabny „Ognisty Czerwień” (RAL 3000) Emalia Kolorowa Emalia 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
biały, błyszczący RAL 9010 puszka 14 mlPołysk „Biały” (RAL 9010) Emalia kolorowa e-mail - 14ml
0 0
Art. Nr 321049090 Połysk „Biały” (RAL 9010) Emalia kolorowa e-mail - 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
biały matowy RAL 9001 puszka 14 mlMatowa „biała” (RAL 9001) Emalia kolorowa e-mail - 14ml
0 0
Art. Nr 321059090 Matowa „biała” (RAL 9001) Emalia kolorowa e-mail - 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
czarny, błyszczący RAL 9005 puszka 14 mlPołysk „Czarny” (RAL 9005) Emalia kolorowa e-mail - 14ml
0 0
Art. Nr 321079090 Połysk „Czarny” (RAL 9005) Emalia kolorowa e-mail - 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
jasnoszary, półmat RAL 7035 puszka 14 mlJedwabny „Jasnoszary” (RAL 7035) Kolor emalii Emalia 14 ml
0 0
Art. Nr 323719090 Jedwabny „Jasnoszary” (RAL 7035) Kolor emalii Emalia 14 ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
jasnoszary, matowy USAF puszka 14 mljasnoszary, matowy USAF puszka 14 ml
0 0
Art. Nr 321769090 Matowa emalia e-mail „USAF Light Grey” - 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
żółty, matowy RAL 1017 puszka 14 mlżółty, matowy RAL 1017 puszka 14 ml
0 0
Art. Nr 321159090 Matowa „Żółta” (RAL 1017) Emalia kolorowa Email - 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
czerwona, przezroczysta puszka 14mlEmalia kolorowa „Clear Red” Email - 14ml
0 0
Art. Nr 327319090 Emalia kolorowa „Clear Red” Email - 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
złota, metaliczna puszka 14 mlzłota, metaliczna puszka 14 ml
0 0
Art. Nr 321949090 Metaliczna emalia „Złota” emalia kolorowa - 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
szary, matowy RAL 7000 puszka 14 mlszary, matowy RAL 7000 puszka 14 ml
0 0
Art. Nr 321579090 Matowa „szara” (RAL 7000) Emalia kolorowa e-mail - 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
karminowa czerwień matowa RAL 3002 puszka 14 mlkarminowa czerwień matowa RAL 3002 puszka 14 ml
0 0
Art. Nr 321369090 Matt „Karminowa czerwień” (RAL 3002) Kolor e-mail - 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
rdzawy matowy puszka 14 mlrdzawy matowy puszka 14 ml
0 0
Art. Nr 321839090 Emalia matowa "Rust" - 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
Painta Clean, środek do czyszczenia pędzli 100mlPainta Clean, środek do czyszczenia pędzli 100ml
0 0
Art. Nr 396149090 Revell „Painta Clean” do pędzli (Email/Aqua) 100ml
Cena regularna€9,29
€92,90 /l
ciemnoszary, półmat RAL 7012 puszka 14 mlJedwabny „Dark Grey” (RAL 7012) Emalia Kolorowa Emalia 14ml
0 0
Art. Nr 323789090 Jedwabny „Dark Grey” (RAL 7012) Emalia Kolorowa Emalia 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
drewnobrązowy, półmat RAL 8001 puszka 14 mlJedwabny „Wood Brown” (RAL 8001) Kolor emalii Emalia 14 ml
0 0
Art. Nr 323829090 Jedwabny „Wood Brown” (RAL 8001) Kolor emalii Emalia 14 ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
pomarańczowa, przezroczysta puszka 14 mlEmalia kolorowa Email „Clear Orange” - 14ml
0 0
Art. Nr 327309090 Emalia kolorowa Email „Clear Orange” - 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
pomarańczowy, błyszczący RAL 2004 puszka 14 mlpomarańczowy, błyszczący RAL 2004 puszka 14 ml
0 0
Art. Nr 321309090 Połysk "Pomarańczowy" (RAL 2004) Email Kolorowa Emalia - 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l
mosiądz, metaliczny puszka 14 mlmosiądz, metaliczny puszka 14 ml
0 0
Art. Nr 321929090 Emalia metaliczna „Mosiądz” w kolorze emalii - 14ml
Cena regularna€2,79
€199,29 /l

Dlaczego Email Color to pierwszy wybór dla ambitnych twórców modeli

W przypadku modeli plastikowych wykończenie decyduje o ogólnym wyniku projektu. Klasyczne kolory emalii na bazie żywicy charakteryzują się właściwościami, które do dziś czynią je złotym standardem dla wielu pasjonatów modelarstwa. Jeśli szukasz farby, która jest wyjątkowo trwała, doskonale przylega do plastiku i równomiernie się rozprowadza, to te farby są właściwym wyborem.

Największą zaletą farb emaliowych jest ich doskonała rozlewność i długi czas obróbki. Ponieważ farba nie wysycha natychmiast, rozprowadza się gładko po powierzchni. Zapobiega to nieestetycznym pociągnięciom pędzla i pozwala uzyskać lustrzanie gładki lub idealnie matowy kolorowy obraz. Dodatkowo ciemne i jasne odcienie zapewniają zaskakująco dobre krycie już od pierwszej aplikacji koloru.

Jeśli natomiast szukasz szybkoschnących, wodnych alternatyw o minimalnym zapachu do użytku w pomieszczeniach, mamy dla Ciebie naszą ofertę Kolor wodny idealne uzupełnienie. Niemniej jednak doświadczeni modelarze nadal cenią sprawdzoną formułę żywicy syntetycznej garnków emaliowanych w przypadku szczególnie wytrzymałych powierzchni i tradycyjnych technik starzenia.

Wszechstronne zastosowanie: idealny do pędzli i aerografów

Niezależnie od preferowanej techniki: kolory emalii elastycznie dopasowują się do procesów roboczych. Dzięki kremowej konsystencji pędzelkiem można precyzyjnie dopracować nawet najdrobniejsze detale w kokpicie, na figurach czy elementach silnika. Pigmenty są rozmieszczone równomiernie, dzięki czemu nie ma krawędzi.

Farba na bazie żywicy syntetycznej pokazuje swoje zalety także w pistoletach natryskowych. Jeśli rozcieńczysz farbę w odpowiedniej proporcji specjalnym rozcieńczalnikiem (np. Color Mix), możesz stworzyć delikatny wzór natrysku bez zatykania dyszy. Dzięki temu można bez wysiłku uzyskać płynne przejścia kolorów, wzory kamuflażu i delikatne cieniowanie.

    Twoje korzyści podczas przetwarzania:
  • Gładki gradient: Pociągnięcia pędzlem same układają się w jednorodną warstwę.
  • Wysoka przyczepność: Trzyma się bezpośrednio na plastiku i trwale.
  • Można rozcieńczać: Optymalnie regulowany dla najlepszych igieł do aerografu.
  • Długi czas otwarty: Idealny do drobnych poprawek i technik mieszania.

W przypadku szczególnie dużych powierzchni, takich jak kadłub statków lub duże skrzydła samolotów, można alternatywnie użyć gotowych do użycia puszek ze sprayem. Oferujemy ich duży wybór Kolor w sprayu do oszczędzającego czas gruntowania i malowania.

Różnorodność kolorów, efektów powierzchniowych i odpowiednia kombinacja

Asortyment oferuje ogromne spektrum odcieni RAL, standardowe kolory wojskowe i autentyczne niuanse dla pojazdów cywilnych. Można wybierać spośród różnych wykończeń powierzchni: od kolorów o wysokim połysku, przez satynowo-matowy, aż po kolory całkowicie matowe, zapewniające realistyczne efekty starzenia.

Niezbędny klasyk np. w warsztacie Email Kolor Biały Połysk 14Ml Ral 9010. Ta jasnobiała farba z połyskiem jest często używana jako kolor bazowy dla samolotów cywilnych, pojazdów uprzywilejowanych lub jako idealna baza dla jasnych naklejek i folii z naklejkami.

Jeżeli jesteś nowy w jakiejś tematyce – na przykład budowie pojazdów wojskowych czy zabytkowych samolotów – nie musisz mozolnie szukać odpowiednich dźwięków jeden po drugim. Praktyczne są dostępne dla wielu dziedzin Zestawy kolorów dostępne, w których najważniejsze kolory podstawowe są już doskonale do siebie dopasowane.

Profesjonalne wskazówki dotyczące obróbki i uszczelniania

Aby mieć pewność, że Twój projekt modelu zakończy się pełnym sukcesem, zalecamy kilka sprawdzonych kroków podczas pracy z farbami na bazie żywic syntetycznych:

  1. Czyszczenie: Przed rozpoczęciem budowy umyj plastikowe gałęzie w łagodnej wodzie z mydłem, aby usunąć wszelkie pozostałości tłuszczu.
  2. Wzniecać: Przed nałożeniem farby należy dokładnie wymieszać pigmenty znajdujące się na dnie doniczek drewnianym patyczkiem. Samo potrząsanie zazwyczaj nie wystarczy.
  3. Uwaga czasy suszenia: Chociaż farba wyschnie po kilku godzinach, należy odczekać 24 godziny na całkowite utwardzenie przed nałożeniem dodatkowych warstw lub taśmy maskującej.
  4. Uszczelnienie lakierem bezbarwnym: Chroń swoje obrazy i obrazy zjeżdżalni za pomocą ostatniej warstwy przezroczystego werniksu. Zapobiegnie to pozostawaniu widocznych krawędzi kalkomanii lub atakowi późniejszego starzenia się koloru bazowego.

Często zadawane pytania

Nie znalazłeś właściwej odpowiedzi w FAQ lub chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Nasz Obsługa klienta jest do Twojej dyspozycji, służąc radą i wsparciem – szybko, kompetentnie i osobiście. Niezależnie od tego, czy chodzi o szczegóły techniczne, części zamienne czy wskazówki dotyczące użytkowania: jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Wsparcie 24/7

Telefon

Od poniedziałku do czwartku od 9:00 do 15:00, piątek od 9:00 do 12:00

E-mail

Najczęściej zadawane pytania
Jak długo schnie Email Color?

Farby emaliowe schną poprzez odparowanie rozpuszczalnika i późniejsze chemiczne utwardzenie na powietrzu. Farba zwykle pozostaje mokra na powierzchni po 2 do 4 godzinach. Jednakże całkowite utwardzenie wymaga około 24 godzin. Zalecamy przestrzeganie tego okresu oczekiwania przed ponownym zamaskowaniem modelu lub potraktowaniem go starzejącymi się produktami.

Do czego służy Email Color Clear Gloss 14Ml?

Email Color Clear Gloss 14Ml służy jako błyszcząca warstwa ochronna i idealne przygotowanie do aplikacji kalkomanii (zdjęcia wodne). Na błyszczącej powierzchni zapobiega się tzw. „srebrzeniu” (kieszonkom powietrznym pod folią nośną). Przezroczysty lakier idealnie nadaje się również do nadawania instrumentom w kokpicie lub soczewkom reflektorów realistycznego połysku.

Kiedy stosować Email Color Clear Matt 14Ml?

Email Color Clear Matt 14Ml jest zwykle nakładany na ostatnim etapie projektu budowania modelu. Uszczelnia cały model, chroni naniesione naklejki i efekty starzenia oraz nadaje pojazdom opancerzonym, samolotom wojskowym lub figurkom absolutnie jednolite, pozbawione refleksów, matowe wykończenie.

Dlaczego Email Color White Gloss 14Ml Ral 9010 jest tak popularny?

Email Color White Gloss 14Ml Ral 9010 to wyjątkowo nieprzezroczysty lakier o czystym białym połysku. Jest idealny jako ton bazowy dla modeli samolotów cywilnych, samochodów wyścigowych i pojazdów uprzywilejowanych. Dzięki wysokiej pigmentacji kolor nie żółknie szybko i tworzy lustrzaną bazę pod kolorowe paski i naklejki sponsorów.

Jaki jest najlepszy sposób rozcieńczenia koloru Email Color do aerografu?

Aby używać farb emaliowych w pistoletach natryskowych należy je wymieszać ze specjalnie opracowanym rozcieńczalnikiem do emalii. Stosunek mieszania około 3 części farby na 1 do 2 części rozcieńczalnika sprawdził się w praktyce. Konsystencja powinna być zbliżona do odtłuszczonego mleka, aby kolor był równomiernie rozprowadzony.

Czy można mieszać kolory Email Color z kolorami Aqua Color?

Nie, nigdy nie wolno mieszać farb emaliowych (na bazie żywicy syntetycznej) bezpośrednio z farbami Aqua Color (na bazie wody/akrylu) w stanie płynnym, gdyż kolory natychmiast się zbrylą. Można je jednak nakładać na model po kolei, gdy dolna warstwa farby całkowicie wyschnie.