Modelové barvy a doplňky pro mistrovskou pozornost k detailu

Modelové barvy a doplňky pro mistrovskou pozornost k detailu

Pokud hledáte první třídu Modelářské barvy a doplňky přišel jsi na správné místo. Přesná stavebnice modelu ožije pouze se správnými barvami, jemnými nástroji a správným lepidlem. Bez ohledu na to, zda chcete zdůraznit jemné detaily nebo dosáhnout bezchybného povrchu – s naší promyšlenou řadou můžete své hobby posunout na další úroveň.

Seřadit podle:
Seřadit podle:
žehlička, metalíza Aqua Color 18 mlžehlička, metalíza Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361919090 Metalický "Steel" Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
Antracitová, matná Aqua Color 18 mlAntracitová, matná Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361099090 Matná "Antracitově šedá" (RAL 7021)Aqua Color - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
hliník, metalíza Aqua Color 18 mlhliník, metalíza Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361999090 Metalický "Aluminium" Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
černá, polomatná RAL 9005 Aqua Color 18 mlčerná, polomatná RAL 9005 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 363029090 Silk "Black" (RAL 9005) Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
Painta Standard, 6 velikostí 00-4, blistrové balení
Art. Nr 296219090 Revell "Painta Standard" štětce - 6ks (blistr)
Běžná cena€7,19
stříbrná, metalická Aqua Color 18 mlstříbrná, metalická Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361909090 Metalický "Silver" Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
bílá, polomatná RAL 9010 Aqua Color 18 mlbílá, polomatná RAL 9010 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 363019090 Silk "White" (RAL 9010) Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /kg
bílá, matná RAL 9001 Aqua Color 18 mlbílá, matná RAL 9001 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361059090 Matt "White" (RAL 9001) Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
Ohnivě červená, polomatná Aqua Color 18 mlOhnivě červená, polomatná Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 363309090 Hedvábná "Ohnivá červená" (RAL 3000) Akrylová barva Aqua 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
antracitová, matná RAL 7021 14 ml plechovkaMatná "Antracitově šedá" (RAL 7021) Email Color 14ml
0 0
Art. Nr 321099090 Matná "Antracitově šedá" (RAL 7021) Email Color 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
Světle šedá, polomatná barva Aqua Color 18 mlSvětle šedá, polomatná barva Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 363719090 Silk "Světle šedá" (RAL 7035) Aqua Color Acrylic 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
žehlička, metalíza 14 ml plechovkažehlička, metalíza 14 ml plechovka
0 0
Art. Nr 321919090 Metalický "Steel" Enamel Color Enamel - 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
Světle šedá, matná Aqua Color 18 mlSvětle šedá, matná Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361769090 Matná barva "USAF Light Grey" Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
stříbrná, metalická plechovka 14 mlstříbrná, metalická plechovka 14 ml
0 0
Art. Nr 321909090 Metalický "Silver" Enamel Color Enamel - 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
hliníková, kovová plechovka 14 mlhliníková, kovová plechovka 14 ml
0 0
Art. Nr 321999090 Metalický "Aluminium" Enamel Color Enamel - 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
černá, matná RAL 9011 Aqua Color 18 mlčerná, matná RAL 9011 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361089090 Matt "Black" (RAL 9011) Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
Contacta Clear, 20 gContacta Clear, 20 g
0 0
Art. Nr 396099090 Revell "Contacta Clear" lepidlo na čiré díly - 20g
Běžná cena€5,49
€274,50 /kg
černá, polomatná RAL 9005 14 ml plechovkačerná, polomatná RAL 9005 14 ml plechovka
0 0
Art. Nr 323029090 Silk "Black" (RAL 9005) Email Color Enamel - 14ml
Běžná cena€2,79
€199,29 /l
šedá, matná RAL 7000 Aqua Color 18 mlšedá, matná RAL 7000 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361579090 Matt "Grey" (RAL 7000) Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
žlutá, matná RAL 1017 Aqua Color 18 mlžlutá, matná RAL 1017 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361159090 Matt "Yellow" (RAL 1017) Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
rezavá, matná Aqua Color 18 mlrezavá, matná Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361839090 Matt "Rust" Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
bílá, lesklá RAL 9010 Aqua Color 18 mlbílá, lesklá RAL 9010 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361049090 Lesk "White" (RAL 9010) Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
černá, lesklá RAL 9005 Aqua Color 18 mlčerná, lesklá RAL 9005 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361079090 Lesk "Černá" (RAL 9005) Aqua Color Acrylic - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l
Sada 3 pinzetSada pinzet Revell (1x rovná/zakřivená/samouzavírací)
0 0
Art. Nr 390639090 Sada pinzet Revell (1x rovná/zakřivená/samouzavírací)
Běžná cena€7,19
karmínově červená, matná RAL 3002 Aqua Color 18 mlkarmínově červená, matná RAL 3002 Aqua Color 18 ml
8 8
Art. Nr 361369090 Matná "karmínově červená" (RAL 3002) Aqua Color - 18ml
Běžná cena€3,79
€210,56 /l

Dokonalá volba barvy pro vaše modelářství: smalt nebo akryl?

Rozhodnutí pro správný barevný systém je prvním důležitým krokem k vytvoření působivého modelu. V závislosti na tom, jakou techniku ​​preferujete a na jakou povrchovou úpravu míříte, jsou k dispozici různé typy barev. V našem sortimentu najdete přesně sladěné barvy, které byly speciálně vyvinuty pro plastikové modelářství.

Smaltované barvy (Enamel): Vysoká krycí schopnost a klasický povrch

Smaltované barvy jsou osvědčenou klasikou v modelářství. Vyznačují se extrémně vysokou krycí schopností a vynikající přilnavostí k plastovým povrchům. Protože schnou pomaleji než akrylové barvy, poskytnou vám dostatek času na hladké přechody barev, složité techniky stárnutí a čisté štětce bez viditelných tahů štětcem. Pro začátek jsou k dispozici koordinované kombinace, jako je tato Sada základních barev se kterou máte ihned po ruce solidní základní výbavu pro ty nejdůležitější barvy.

Akrylové barvy: Rychleschnoucí, bez zápachu a snadno se s nimi pracuje

Akrylové barvy na vodní bázi se v posledních letech staly absolutním favoritem. Zvláště rychle schnou, téměř nezapáchají a lze je snadno zpracovat vodou nebo speciálním ředidlem. Štětce se po malování snadno čistí. Akrylové barvy jsou ideální pro malování jemných detailů a lze je ideálně vrstvit bez rozpouštění podkladové vrstvy barvy.

Jemný povrchový design s profesionální technologií airbrush

Pokud chcete dosáhnout rovnoměrného nanášení barvy bez stop po štětci, stříkací pistole není jak obejít. The Airbrush-Technologie umožňuje tenké vrstvy, se kterými jsou zcela zachovány i ty nejmenší detaily a rytiny vašeho modelu. Můžete také precizně implementovat realistické stínování, maskovací vzory nebo efekty počasí.

Pro dokonalý začátek technologie vstřikovacího tisku doporučujeme připravené Kompletní sady airbrush. Ty obsahují sladěné komponenty, jako je stříkací pistole, vzduchová hadice a tlakový zdroj, takže můžete rovnou začít, aniž byste museli zdlouhavě hledat. Srdce každého systému je výkonné a tiché Airbrush kompresory, které zajišťují konstantní tlak vzduchu – základní požadavek na rovnoměrný obrazec stříkání.

Základní příslušenství pro tvorbu modelů: Od lepidla po speciální nástroje

Prvotřídní výsledek vyžaduje víc než jen barvu. Pouze se správným příslušenstvím se stavění stane precizním, bezpečným a trvale zábavným. Dobře zásobený pracovní stůl zahrnuje:

  • Speciální lepidlo: Tekuté lepidlo s jemnou dávkovací kanylou trvale a přesně svařuje plastové díly. Čirá lepidla zajišťují, že se průhledné části, jako jsou okna kokpitu, nezmatní.
  • Přesné nástroje: Boční frézy pro čisté odstranění součástí z lisovaného dílu, modelářské nože pro odjehlování a pilování a také brusné podložky pro hladké přechody.
  • Štětce a aplikátory: Vysoce kvalitní červené sobolí nebo syntetické štětce v různých velikostech pro přesné linie a čisté detaily písma.
  • Základní a průhledné laky: Dobrý základní nátěr vytváří ideální základ pro přilnavost barvy, zatímco matný, saténový nebo lesklý povrch chrání model trvale.

Tipy pro dokonalou přípravu a stárnutí vašich modelů

Aby vaše barvy optimálně přilnuly, měly by být všechny plastové díly před montáží nebo lakováním zbaveny mastnoty. Krátká koupel ve vlažné mýdlové vodě odstraní zbytky separátoru z výroby. Po zaschnutí zajistí tenká vrstva základního nátěru ideální podmínky přilnavosti.

Chcete svým modelům vdechnout život? Pomocí barev se speciálními efekty, mycích prostředků a pigmentů můžete vytvořit stopy počasí, jako je rez, saze nebo stopy oleje. Tak se z jednoduché plastové stavebnice stane autentický, jedinečný kousek s individuálním příběhem.

Často kladené otázky

Nenašli jste správnou odpověď v FAQ nebo byste se chtěli dozvědět více o našich produktech? Naše Zákaznický servis je na vaší straně s radou a podporou – rychle, kompetentně a osobně. Bez ohledu na to, zda jde o technické detaily, náhradní díly nebo tipy k použití: Jsme tu pro vás.

24/7 podpora

Telefon

Pondělí až čtvrtek 9:00 až 15:00, pátek 9:00 až 12:00

Email

Nejčastěji kladené otázky
Jaké barvy jsou nejlepší pro začátečníky v modelářství?

Pro začátečníky obvykle doporučujeme akrylové barvy, protože jsou vodou ředitelné, bez zápachu a rychleschnoucí. Pokud však preferujete klasické emailové barvy, je nejlepší použít praktické kompletní sady jako je základní barevná sada s emailovými barvami 6x14ml. To znamená, že ihned obdržíte všechny základní barvy pro první modely v profesionální kvalitě.

Jak nejlépe využít sadu autolaků s emailovými barvami?

Sada autolaků (6x14ml emailových barev) je speciálně přizpůsobena pro typický lak vozidla. Před použitím barvy důkladně promíchejte, dokud se pigmenty rovnoměrně nerozloží. Barvu můžete použít přímo pro zpracování štětcem. Chcete-li barvy stříkat, nařeďte je úměrně speciální směsí smaltovaných barev, abyste dosáhli optimální viskozity pro stříkací pistoli.

Na co si mám dát pozor při výběru barev pro modely lodí?

Modely lodí často vyžadují kombinaci matných tónů pro podvodní trup a polomatných nebo lesklých tónů pro nástavby a detaily. Pokud stavíte smíšené modely lodí, jako je Model Building Ships Mix, měli byste se ujistit, že máte k dispozici odpovídající šedé, červené a dřevěné tóny, aby byla paluba a trup realistické.

Mohu kombinovat akrylové a emailové barvy na stejném modelu?

Ano, je to možné bez problémů, pokud budete dbát na doby schnutí. Osvědčené pravidlo zní: Nejprve naneste emailovou barvu a nechte zcela zaschnout (alespoň 24 hodin). Detaily nebo efekty přes něj pak můžete bez obav domalovat akrylovými barvami. Na druhou stranu byste měli být opatrní, protože rozpouštědla v emailové barvě mohou napadnout čerstvé akrylové vrstvy.

Jaké základní nástroje potřebuji pro stavbu modelu?

K naprosté základní výbavě patří ostrá boční řezačka, modelářský nůž (skalpel), smirkový papír nebo brusné tyčinky v různých zrnitostech (např. 600 až 2000), přesné lepidlo s kanylou a 2-3 kartáčky ve velikostech 0, 2 a 4. To znamená, že jste dobře vybaveni k tomu, abyste své první dílo úhledně sestavili a navrhli.